Afrika, az élet bölcsője és koporsója. Így zsigereli ki a világ ezt a legősibb földrészt

Afrika, az élet bölcsője és koporsója. Így zsigereli ki a világ ezt a legősibb földrészt

Címlap / Kikapcsolódás / Utazás / Afrika, az élet bölcsője és koporsója. Így zsigereli ki a világ ezt a legősibb földrészt

Afrika a legősibb kontinens. Innen ered minden. És ez a földrész az, amit kizsigerel a világ…

A lehetőségek földrésze

Afrika a gyémántok hazája, mely mindenkit elvakít, mohóvá tesz, és mely gazdaggá tehetné az itt élőket, mégis nyomor van.
Afrika a szafarik földje, hiszen a legnagyobb nemzeti park itt található. A turizmus gazdaggá tehetné Afrikát, mégis nyomor van.
Afrikában rengeteg gyermek, azaz „lehetőség” születik, akiknek csak kenyér, víz és oktatás kellene, és itt hal meg a legtöbb gyermek, felszámolva ezzel a jövő lehetőségét.
Ugyanis ezekből a gyermekekből lehetne akár tudós, vagy szorgos földműves, akik Afrika terméketlen területeit termővé tehetnék…

Miért tart ott Afrika, ahol most tart?

Egy ismerősöm azt mondta, hogy azért, mert még arra is lusták, hogy a legyet odébb hajtsák magukról. 

Most vágnék vissza, szóban: van olyan éhség, szomjúság és fizikai kimerültség, melynél az ember nem pocsékol a legyek elhajtására energiát – hogy több energia maradjon a szív dobogásának fenntartására
Afrika az élet-idő percek nyerésének otthona. Ott nem létezik felesleges mozdulat a komfortérzet növelésére, nincs felesleges csepp folyadék, ami bármi lehet, ami vizet tartalmaz… 
Nincs felesleges élőlény, mert minden élőlény energiaforrás… a civilizált világ számra pedig egy kiaknázandó földrész, melyen az ott lakók csak terhet jelentenek a világ számára…

Véres gyémántok

Amíg ezek a létszükségletek hiányoznak, nem beszélhetünk Afrikában oktatásról, így civilizációról sem – ami annyit tesz, hogy a világ halálra ítélte ezt a földrészt. Épp most haldoklik. Miért? Többek között üzleti szempontból…
A fő kérdés: hogyan lehet az, hogy a „semmiből teremnek” a fegyverek, míg étel nem „terem” soha? 
A válasz egyszerű: az éhes, tanulatlan embereket könnyű egymásnak ugrasztani, az ottani, a világ működésébe nem belelátó politikusokat könnyű manipulálni, így a könnyű káoszt létrehozni, és hozzá lehet jutni fillérekért a gyémántokhoz. 
A legszebb gyémántok New York-ba, a 47. utcába kerülnek…

A legnagyobb nemzeti park

Öt állam területén terül el a világ legnagyobb nemzeti parkja. Ezek, Zimbabwe, Namíbia, Angola, Botswana, Zambia. Területe 440 000 négyzetkilométer, melyben több, mint harminc rezervátum van, és itt található a Viktória-vízesés is. 

A világ elefántjainak közel fele itt él, ahogy számos más jellegzetes afrikai faj is, sőt, 3000 féle madárfaj is található itt. 
Úgy tűnik, mára észbe kapott kissé az emberiség, és védi az itt található élővilágot, de még mindig nem prioritás, hiszen civil szervezetek vették kezükbe a dolgot, nem a világ politikusai… hiszen az érdek, a profit nagy úr…

Gyémántbojkott

2002-ben a busmanokat elűzték földjükről, hogy – többek(!) között – a Graff Diamond cég gyarapodhasson az ott található gyémántok által. (A cégnek csak 9% tulajdonjoga van a gyémántbányászatban.) 

Így 2009-ben az Oscar díjátadón bojkottra szólította fel a színésznőket a Survival International. Ez csak egy kis szelete a gyémántüzletnek, hiszen nem csak a busmanok azok, akiknek földjén gyémántlelőhely van.

Ám a busmanokat – a filmek által – mindenki ismeri, szereti, míg a többi népcsoportot nem, vagy alig.

Az élet koporsója

Afrika maga, a harmadik világ még most is természeti értékekben az egyik leggazdagabb világrész, annak ellenére, hogy nagy területeken uralkodik vízhiány, éhínség, nyomor, kizsákmányolás, polgárháború, és alig van infrastruktúra
Miért az élet koporsója? Mert itt hal meg a legtöbb gyermek a világon, olyan alapvető dolgok hiánya miatt, mint víz, élelem, orvosi ellátás. Az iskoláztatás – ha Afrika egészét nézzük – , kiváltságos dolog. 
Gyakorlatilag ez az a földrész, melyet az emberiség teljesen magára hagyott, és csak azokat az apró részeket fejleszti az őskorból (csakis) a rabszolgaság állapotáig, melyek hasznot hoznak a „civilizált” világ számára.
Jelen állás szerint azért az élet koporsója, mert ebola járvány van…

David története

Szerencsém volt megismerni David-et, aki Sierra Leone-ból menekült, a polgárháború idején. Egyik éjjel felgyújtották házukat. Anyja és nővérei, ahogy ő is, bemenekült az őserdőbe. Elvesztették egymást. 
Öt évbe telt, mire Európa két különböző pontján a Vöröskereszt segítségével egymásra leltek. Édesapjuk eltűnt. David tudomásom szerint tíz évig élt itt, Magyarországon, mert hazájában élhetetlen körülmények vannak, még most is. Gyémántbányászat viszont van…
Végül, kedves menyasszonyok… amikor gyémántot szeretnétek, jusson eszetekbe az, hogy honnan és milyen áron jön a csillogó kő!

VIDEO Üde tavaszi barackos smink

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!