Az idősebb generációt nem dicsérték, a mostaniakat pedig túldicsérik szüleik, de mi az arany középút?
A kétélű fegyver
A méltatással csínján kell bánni, mert bizonyított, hogyha a gyereket túlméltatod az eszéért, akkor azon a területen már nem fog keményen dolgozni. Olyannyira, hogy még vissza is fejlődhet, mert nem akar újítani, fejlődni és esetlegesen kudarcot vallani, nehogy ezzel kockára tegye a már megállapított „okosságát.”
Kemény szavak, de kevés szülő gondol bele, pedig a túlzásba vitt dicséret az egyik legnagyobb önbizalom-gyilkos. Ez különösen igaz a kislányokra, akik gyakran teljesen elfordulnak a matematikától vagy olyan tantárgyaktól, amik nem mennek nekik könnyen első próbálkozásra. Inkább hagyják a fenébe az egészet, mert nem akarják elrontani „okos kislány imidzsüket.” (Ez velem is így volt a gimnáziumban, a humán tárgyakban erőfeszítés nélkül jeles voltam, a reál tárgyakat pedig teljesen feladtam ahelyett, hogy kicsit több energiát fektettem volna abba a területbe.) Olvass még a témában






