Beletett munka
A szülő célja az kellene legyen, hogy felismerje – és elismerje – a gyerek erőfeszítését egy bizonyos cél iránt. A cél pedig minden gyereknél más: az egyiknek az a siker, ha a focimeccsen gólt rúg, a másiknak már az is, ha van bátorsága beállni a csapatba.
Ha a gyerkőc valóban munkát tett bele, akkor az ismerd el, de ne limitáld értelmi vagy érzelmi fejlődését azzal, hogy áradozol minden apró lépésénél. A modern gyereknevelés hajlamos minden kis erőfeszítést túldicsérni – még akkor is, ha a gyerek nem tette oda magát különösebben – és ez káros. Ha így teszel, csak kiszúrsz vele hosszú távon, mert az Élet nem így fogja őt kezelni.

Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
Beállítom





