Nem azért teszik, mert gyengék, hanem mert azt tanulták, hogy a szeretet egyenlő az önfeláldozással.
Túlkompenzálva
Én – mint kényszeresen mindenkinek megfelelni akaró ember – úgy próbáltam helyreállítani az egyensúlyt a házasságomban, hogy még többet tettem. Ha volt egy vita és a férjem passzív agresszíven azzal büntetett, hogy napokig nem szólt hozzám, akkor még jobban odatettem magam ahelyett, hogy én is levegőnek néztem volna: a kedvencét főztem, sütit sütöttem, kicsinosítottam magam stb.
Ha rossz hangulatban volt, akkor kitakarítottam a lakást, mert tudtam, hogy szereti, ha minden csillog-villog. Belőttem a hajam, kisminkeltem magam, jókedvet színleltem és az arcomra mosolyt erőltettem, hogy ő is jobban érezze magát. Az erőfeszítésem azonban nem szült érzelmi közelséget, csak hierarchiát. Nem szeretett jobban, csak azt látta bennem, hogy a hasznára vagyok. A túlkompenzációmmal egy „domináló és dominált” kapcsolati dinamikát kreáltam, semmi mást. Olvass még a témában
Ezt hozza 2026. február 13. a numerológia szerint: csendre vágysz a zaj helyett
Ettől az ételtől rózsaszín lesz a vizelet. 5 étel furcsa hatással
Igaz történetek: szingli barátokkal beszélgettünk arról, miért nem találnak párt
A józanság útján: Ez történik a szervezeteddel, ha 30 napig nem iszol alkoholt






