Érdekes emberkísérlet lenne, nemde? Egy hét hazugság, titkok és füllentés nélkül. Valószínűleg az utolsó nap végére már mindenki visszasírná az egy héttel ezelőtti állapotot, vagy éppen ellenkezőleg. Valószínűleg ez soha nem fog bekövetkezni az életünkben, mindenesetre érdekes dolgok derülhetnének ki.
🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád
Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
Visszamehetünk egészen Ádámig és Éváig, mert biztosan valahol a kísértéssel kezdődött az első hazugság is. Azóta pedig mondhatni mesteri szintre fejlesztettük, ki-ki a maga szintjén és saját elvei szerint. Abban azonban megegyezhetünk, hogy hazudni könnyebb, mint igazat mondani. Egy jól időzített hazugság megmenthet minket sok kellemetlen szituációtól, ezzel együtt, viszont könnyen belegabalyodhatunk a hazugságok hálójába. Onnan pedig nagyon nehéz kijutni.
Megszokjuk, hogy néhány füllentéssel könnyebb és egyszerűbb az élet, utána meg persze, hogy nem akarunk visszakerülni a kegyetlenül őszinte állapotba. Gyerekként az első hazugság mindenkinek meghatározó. Egyszerre érezzük magunkat bűnösnek és hősnek, hiszen túljártunk mások eszén, ez pedig mindenképpen dicsőség egy gyerek számára. A szülők pedig rájönnek, hogy a gyerekkel is megtörtént az elkerülhetetlen.
2/4 A világ összeomlása egy hét alatt
Valószínűleg világméretű katasztrófákhoz vezetne a hazugság kiirtása az életünkből. Sok rendszert működtet az idők kezdete óta és jól el vannak ebben a felállásban. A közvetlen környezetünk sem mentesülne az összeomlástól. Gondolj bele, ha csak egy olyan ártalmatlan füllentést is meg kellene spórolnod, hogy pontosan mikor érsz oda a találkozóra, miközben késésben vagy. Ez csak egy a sokból, amit a mindennapokban frappáns ferdítésekkel megoldhatunk és még egy jó poénnal el is üthető a helyzet.
Az életünk fenekestül felfordulna és valószínű, hogy sok emberi kapcsolatunknak kellene búcsút intenünk. És még csak nem is feltétlen azért, mert annyira sokat hazudnánk a mindennapokban. Egyszerűen csak észre sem vesszük, hogy egy-egy füllentés mennyire az életünk részévé vált és mennyire elengedhetetlen az emberi léthez. Az, hogy ez jó, vagy rossz, azt mindenki döntse el maga, viszont mindenképpen hasznos néhány helyzetben.
Egy tökéletes világban nem létezne hazugság és mindenki a legtermészetesebb módon kezelné az igazságot. Mi, viszont nem tökéletes világban élünk, hanem egy olyanban, ami jóformán megköveteli a hazugságokat. Persze nem mindegy, hogy kinek, mikor és miben hazudunk. Ha a családodnak és barátaidnak is a kelleténél többször hantázol, akkor valószínű kirobbanna a te pár személyes háborúd, ha egy hétig csakis őszintén kommunikálhatnál.
Egyébként ez nem is lenne olyan nagy baj, hiszen kivel lehetnél teljesen őszinte, ha nem a családoddal és legjobb barátaiddal? Felejtsük el, hogy létezik a hantamentes élet, mert ez csak önámítás lenne. Inkább válogassuk meg a füllentéseink mértékét és főleg azt, hogy kinek ferdítünk. A családod esetében teljesen felesleges, hiszen arra lettek kódolva, hogy szeressenek téged, még a legnagyobb bajban is.