A digitális világ egyre inkább áthatja mindennapjainkat, ezt már nem tudjuk kivédeni vagy megkerülni. A Z-generáció, azaz 90-es évek végén és a 2000-es évek első évtizedében született gyermekek (ma már fiatal felnőttek) jelentős mértékben érintettek ebben a jelenségben.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Ők már ebbe a közegbe születtek bele, számukra az lett a természetes, hogy az online tér a mindennapjaink természetes része, míg az idősebb generációknak ez a jelenség egy tanult folyamat.
A felmérésben 2000 résztvevőt kérdeztek meg és a „kettős élet” a Z-generációs válaszadók között volt igazán kiemelkedő: 46%-uk érezte azt, hogy teljesen más az interneten és a valóságban mutatott arca. Ez a jelenség nem csupán erre a generációra jellemző, de náluk a legszembetűnőbb a tanulmány szerint. Talán nem túl meglepő, de ahogy megyünk az idősebb generációk felé, úgy csökken ez az arány. Az Y-generáció 38%-a, az X-generáció 18%, míg a boomerek csupán 8%-a érezte úgy, hogy az online személyisége eltér a valós életbeli énjétől.
Titkok a család előtt
A felmérés rávilágított arra is, hogy sokan titkolják online személyiségüket a családtagjaik előtt – talán nem véletlenül. A válaszadók 20%-a elismerte, hogy családja távolról sem ismeri azt, hogyan éli életét az online térben és milyen tartalmakat nézeget. Különösen a Z-generációs válaszadók között volt magas ez az arány: 31%-uk vallotta be, hogy online élete valóságos titok a családja előtt, tehát csaknem minden harmadik gyerek őriz titkokat. Ez persze nem feltétlenül baj és nem kell, hogy azonnal a legrosszabbra gondolj, kamaszként, kiskamaszként bizonyára te sem avattad be mindenbe a szüleidet.
A cikk folytatódik, lapozz!