A zuhany tisztítása senkinek sem tartozik a kedvenc feladatai közé, de meg kell csinálni, különben a vízfoltok és a szappanlerakódások eluralkodnak. A Drench legutóbbi felmérése szerint az emberek háromnegyede szeret egyszerre két feladatot is megcsinálni, például zuhanyozás közben takarítani. Valószínűleg most vagy meglepődtél vagy éppen magadra ismertél. Elsőre jól hangozhat, nem? Hiszen így időt, vizet és energiát spórolsz, igaz? De mielőtt előkapnád a tisztítószereidet, tudd, hogy ez egy pazarló és potenciálisan veszélyes szokás. Íme, miért…
VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől
1. A tisztítószer a bőrödre kerülhet
A fürdőszobai tisztítószerek olyan kemikáliákat tartalmaznak, amelyeket nem szeretnél a bőrödre kenni. Könnyen megtörténhet, hogy tisztítás közben, akár a használat során keletkező fröccsenéssel, akár a súrolás közben a bőrödre kerül. Ezért ajánlott a gumikesztyű használata háztartási tisztítószerek alkalmazásakor és emiatt jobb teljesen felöltözni!
A tisztítószerekben található vegyi anyagok bőrirritációt és irritáló kontakt dermatitiszt okozhatnak, amely gyulladást és kiszáradást eredményez a bőrön, viszketést és repedezést okozva.
Az ilyen maradványokat el kell távolítanod a zuhany alatt, különben átvivődhetnek más érzékeny területekre is, például a szemed környékére. A fehérítőt tartalmazó termékeket csak kesztyű, védőszemüveg és maszk viselése mellett szabad alkalmazni, hogy megvédjük a bőrt és elkerüljük a gőzök belégzését. Tehát semmiképp ne használj ilyen termékeket zuhanyozás közben.
Még ha nagyon óvatos is vagy a tisztítás során, a tisztítószer így is lefolyhat a lábadra, miközben leöblíted. Sokkal jobb, ha nem a zuhany alatt állsz, miközben takarítasz. Lehet, hogy azt gondolod, hogy a természetes tisztítószerek, például az ecet biztonságosabb választás lehet, azonban az ecet is savas, ezért nem jó túlzottan kitenni a bőrt ennek sem.