Egy mosogatógép-kör, egy rend

Ha van otthon mosogatógép, indítsd el reggel, mielőtt elmész, hogy estére tiszta edényekkel érj haza. Ha nincs, akkor a gyors kézi elmosás is beleférhet az öt percbe, csak arra figyelj, hogy ne halmozódjon fel. A mosatlan edény az egyik legnagyobb energiaelszívó látvány, amivel hazaérni lehet, ezért érdemes ezt is beépíteni a reggeli körforgásba, még akkor is, ha csak két bögréről és egy tányérról van szó.
A fürdő gyors takarítása

Amíg fogat mosol, egy nedves törlőkendővel húzd át a mosdókagylót és a csaptelepet. Fél perc, és eltűnik a fogkrémfolt, a vízkőcsepp, a hajszálak. Ez az a helyiség, amit a legtöbben utoljára hagynak, pedig ha reggel gyorsan végigtörlöd, este már nem kell vele foglalkoznod. A vizes felületek amúgy is sokkal könnyebben tisztíthatók, amíg még nedvesek, mint amikor rájuk szárad a vízkő.
Ha ezt az öt lépést sorban, ugyanabban a sorrendben végzed el minden reggel, hamar automatikussá válik, olyan lesz, mint a fogmosás vagy a kávéfőzés. Nem azért működik, mert mindent kicsempészünk a szem elől, hanem mert nem hagyjuk felhalmozódni azt, amit később már csak nagy energiával, hosszabb takarítással lehetne rendbe hozni. Olvass még a témában
Kapcsolódó cikk a következő oldalon:
A legjobb cikkek, horoszkópok és tesztek – egyenesen a postaládádba, ingyen.




