Ők azok az emberek, akik első hallásra megjegyzik és vissza tudják adni a dallamokat, ritmusérzékük pedig tényleg hibátlan. Emiatt nagyon szeretik is a zenét, és rengeteg számot el tudnak énekelni kívülről – arról nem is beszélve, hogy mindezt tökéletesen adják elő. Ügyesen játszanak hangszeren, és sokszor úgy tanulnak, hogy kis dallamokat találnak ki a szövegekhez.
Ezt a szakmát választják általában: énekes, zenetanár, zeneszerző
5/7 Ötödik típus: Testi intelligencia
Akinél ez az intelligencia a legmagasabb, az nagyon ügyesen tud táncolni és sportolni.
Mindemellett nagyon profi kézügyességgel van megáldva; bármit fel tud építeni és meg tud szerelni a ház körül, mindegy, miről van szó. Imádja a kézműves hobbikat, így nem ritka, hogy kötögetéssel, horgolással vagy DIY-projektekkel vezeti le a feszültséget.
Ezt a szakmát választják általában: szerelő, táncos, szakács, fodrász, edző
Ő az a személy, aki nagyon jól ismeri saját magát és a gyengeségeit is. Tudja kezelni az érzéseit, ezért sosincsenek hangulatingazodásai, és könnyen lerázza magáról a stresszt is. Igazi gondolkodó típus, aki szeret a világ nagy kérdéseiről vitatkozni.
Nincsenek rossz szokásai, és nem is vágyik külső elismerésre: saját magának akar megfelelni, nem másoknak.
Ezt a szakmát választják általában: pszichológus, filozófus, tanácsadó