A tervezőszakma Oscar-díját nyerte el a magyar designer.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Bárszék, kanapé és kárpit PET-palackból, designbútorok növényi maradványokból vagy csempemáz vulkáni hamuból. A jövő tervezői ma már nem csupán szép tárgyakat készítenek, céljuk, hogy minél kisebb ökológiai lábnyomot hagyjanak maguk után. Az ELLE Decoration legújabb számában designerek fenntartható alkotásaiban gyönyörködhetünk. Íme 3 hazai recyclinghős, akiknél az esztétika és ergonómia mellett kulcsfontosságú szempont az ökologikus gondolkodás.
Kele Sára neve ismerősen csenghet a minimalista design kedvelői számára. Az általa alapított sarakele brand több nemzetközi elismerést is elnyert már egyedi bútoraival úgymint, például az Architizer díjat vagy a Good Design Awardot. Nem utolsósorban pedig a tervezőszakma Oscar-díját, a Red Dot Design Awardot is kiérdemelte Tangens bútorcsaládjával, amely PET-palackokból, szivacsdarálékból és újrafelhasznált rétegelt lemezlapokból készült.

A Forms Design stúdió egyik alapítója, Horváth Máté PET-palackból készítette kanapészövetét. „A moduláris fotelnek egy méteréhez több száz műanyag flakont használtunk fel. Az innovatív technológiának hála már meglévő materiát gondoltam újra a természeti erőforrások kimerülésének elkerülése érdekében” – avatta be az ELLE Decorationt az alapanyag-felhasználásba Máté, aki a Magyar Divat & Design Ügynökség design LAB inkubációs programjának támogatásával hozta létre a Match fantázianévre keresztelt ülőgarnitúrát.