Minden évszakváltásnál testünk kisebb átalakulásokon megy keresztül. Bőrünk is állandó megújulásban van, mely gyakran bőrszárazságot okoz. Az alábbi tippek segítenek elköszönni a kellemetlen érdes, hámló, száraz bőrtől!
Forró víz helyett langyos
A forró víz megfosztja bőröd a nedvességtől, így száraz bőrt okoz, tehát zuhanyozz langyos vízzel Amennyiben nem tudod ezt betartani, zuhanyozz gyorsan és ha lehet naponta csak egyszer.
Természetesen, a forró fürdőket is jobb kerülni, hiszen a forró, magas hőmérséklet és a vegyi anyagok kombinációja megviseli a száraz bőrt.
Ugyanez a szabály érvényes a kézmosásra is: Sose moss kezet forró vízzel. Válaszd a langyos vizet helyette. Ha bőröd bepirosodik, azt jelenti túl meleg a víz.
Hidratálj tusolás és kézmosás után
A hidratáló krém elengedhetetlen a puha és rugalmas bőrért. Akkor kend be vele bőröd, amikor még kicsit nedves. A legjobb hatásért csak itasd fel bőrödről a vizet egy törölközővel, semmiképp se dörzsöld.
A száraz bőr a lábakat se kíméli. Szerencsére ma már számos termék közül választhatunk: olajok, testápolók, organikus olajak – például kókuszdióból. Bármelyiket is választanád, alaposan masszírozd bele bőrödbe.
A nyilvános helyeken használt antibakteriális szappanok használatától is durvává válhat a bőr. Ha te is ettől szenvedsz, tarts a táskádban egy kézkrémet.
Bőrradírozz hetente
A hidratáló krém sokkal jobban ki tudja fejteni hatását, ha a bőrön nincsenek elhalt hámszövetek. Ezért a zuhany alatt használj bőrradírt, illetve külön egy arcra készült exfóliáló terméket is szerezz be.
Ajánlott a bőrradírozást még a száraz bőrön elvégezni. Mielőtt kinyitnád a csapot, néhány percen keresztül radírozd át bőröd. Ha a bőrradír nem elég nedves, keverd össze testápolóval.
Szerezz be egy párásítót
Megfigyelted már, hogy a sivatagos tájakon élő emberek bőre milyen száraz és durva? A levegőben található pára jót tesz a bőrnek. Ha környezetedben a levegő páratartalma alacsony, ideje befektetned egy párásítóba.
A bőrnek legalább 30%-os páratartalomra van szüksége, hogy megfelelően hidratált legyen. Egy fűtött szobában viszont 10%-nál is kevesebb a páratartalom.
Ezért télen ajánlott párásítót helyezni a szobába. Az ajtókat tartsd zárva, hogy a nedvesség ne szabaduljon ki a szobából.
Kerüld a szárító szappanokat
A szappanok száríthatják a bőrt, ezért válassz inkább egy hidratáló tisztítót, mely glicerint tartalmaz.
Amikor fürdesz hagyd ki a habot, hiszen a habfürdő kíméletlen összetevőket tartalmaz. Válassz helyette olajos fürdőket, melyek nagyszerűen hatnak a viszkető bőrre.
Hidratáld kéz- és lábfejed
A kezek szenvedik el a legjobban a szárazságot. Ha nincs túl meleged, kend be a kezed hidratálókrémmel, majd húzz kesztyűt. Éjjel pedig, bőségesen kend be lábaidat is és aludj zokniban.
Ugyanezt elvégezheted erre a célra kapható kesztyűkkel és zoknikkal az év bármely szakaszában.
Igyál elegendő folyadékot
Egy új kutatás kimutatta, hogy azon emberek körében, akik általában kevés vizet fogyasztanak, és átváltottak napi legalább 8 pohár víz fogyasztására, javulást észleltek bőrükön.
Ez azt jelenti, hogy a hidratálatlan bőrre jó hatással van a jó belső vízellátás. , azonban akinek normális bőre van csak akkor fog változást tapasztalni, ha jócskán megnöveli a napi vízbevitelt.
Ne feledkezz meg ajkaidról
Az ajkak nyalogatása nem hidratálja a bőrt, sokkal inkább kiszárítja. Az ajkak kevesebb nedvességet fognak fel, mint a test többi része, ezért hamarabb ki is száradnak.
A kicserepesedett ajkakhoz nem kell csodaszer, elég egy jó minőségű ajakbalzsam.
Óvd az arcodat is
Ha hiper-érzékeny a bőröd, lehetőleg kerüld el a csapvizet, hiszen az tele van kemény ásványi anyagokkal, melyek szárítják a bőrt.
Halolaj kapszulák
A legújabb tanulmányok szerint az omega3-ban gazdag olajkapszulák enyhíthetnek a bőr száradásán.
Egy kutatás szerint azon páciensek körében, akik 6 hétig szedték a halolaj kapszulákat, figyelemre méltó változások történtek bőrükön, hajukon és körmükön.