Alexia Sambrano
Alexia egy californiai középiskola diákja, aki egy lenyűgöző házi dolgozatot írt „Miért vagyok tinédzser feminista” címmel. A teljes esszé minden szavát érdemes elolvasni, de mégis kiemelnénk néhányat:
„Azért vagyok feminista, mert már tiniként is elvárás felém, hogy informálódjak a hírekből és legyek tisztában a világ komoly történéseivel. Aztán abban a percben, hogy valamiről véleményt szeretnék formálni, egyből azt kapom, hogy te még fiatal vagy, ezt úgysem értheted, pedig értem…”
Dolgozatában feszegeti a fehér és színes bőrű nők közötti társadalmi megkülönböztetés és kettős mérce témáját is. Ezen felül blogot is ír a feminizmusról és más, szociális igazságszolgáltatási témákról is. Olvass még a témában
A piros asztal trükkel egy pillanat alatt luxus hatású lesz a nappalid, étkeződ
4 helytakarékos rendszerezési trükk a tengerjáró hajókról, amit otthon is bevethetsz
0 forintos dekor trükkök, amik sokkal szebbé teszik a belteret
A szerelemvonatból nincs kiszállás – a Hogyan tudnék élni nélküled? különös módon hoz nyarat a télbe






