Felborul az egyensúly a kapcsolatban
Ha az egyik fél folyamatosan alkalmazkodik, a kapcsolat könnyen egyoldalúvá válik. Az egyik partner „túlműködik”: figyel, alkalmazkodik, érzelmileg menedzsel. A másik pedig – gyakran észrevétlenül – egyre kevésbé teszi ugyanezt.
Ez nem feltétlenül rossz szándék kérdése, inkább egy dinamika: ha mindig az egyik fél viszi a terhet, a másik kevésbé érzi szükségét, hogy ő is alkalmazkodjon.
Idővel ez egyenlőtlen kapcsolathoz vezethet, ahol az egyik fél kimerül, a másik pedig hozzászokik ehhez a működéshez. Olvass még a témában
Sör helyett vajsör! 5 frankó forró ital a hideg napokra
Az introvertáltak jobban teljesítenek a hálószobában? 5 bizonyíték, hogy igen
Testsúly, bőrápolás, párkapcsolatok: így beszélek róluk a lányommal, hogy az egészségről, és ne a szégyenről szóljanak
Ezekkel a környezetbarát gyertyákkal meghitt hangulatot varázsolhatsz az otthonodba – karácsonyra is tökéletesek!
Az alkalmazkodás természetesen önmagában nem probléma. Sőt, egy egészséges kapcsolat része. A gond ott kezdődik, amikor ez válik az alapértelmezett működéseddé.
Mert ilyenkor nemcsak a konfliktusokat kerülöd el, hanem önmagadat is egy kicsit háttérbe tolod.






