Címlap / Életmód / Egészség / Ne égjen a körmödre a tanulnivaló!

Ne égjen a körmödre a tanulnivaló!

🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád

Kényelem

A túl ingerdús, vagy viszonylag idegen környezet elviszi a figyelmet másfelé, így olyan helyen alakítsunk ki magunknak a tanuláshoz ,,kuckót”, amit nagyon jól ismerünk. Tehát, ne a tesónk szobájában, a nappaliban tanuljunk, hanem saját jól ismert környezetünkben. 

Nagyon fontos a kényelem, tehát, ha jegyzetelni akarunk, ne fekve az ágyban tanuljunk. Minden, tanuláshoz szükséges dolgot karnyújtásnyira készítsünk ki, hogy ne zökkenjünk ki a tanulás menetéből. 
Ha nem tudunk lemondani a zenéről, kicsit pörgősebb meditációs zenét hallgassunk, ne rádiót, tévét, slágerlistát. Ezeket inkább a tanulás szüneteire időzítsük, rövid lazításként. Fontos az, hogy folyamatosan pótold a folyadékot, így mindig legyen melletted elérhető közelségbe készítve tea, víz.

Oldalak: 1 2 3 4 5 6

A cikk folytatódik, lapozz!

🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!