Mi történik, amikor maszkban edzel?
„A légzési ellenállás növekedése miatt normális, hogy gyorsabban fogysz ki a szuszból, mint általában az edzés során, amikor nem viselsz arcmaszkot” – mondja Wickham, hozzátéve, hogy ez esetleg a teljesítményeden is meglátszik majd.
Ugyanakkor azok, akik jobb kondícióban vannak, valószínűleg kevésbé érzik meg a maszk viselését, mint azok, akik rosszabb fizikai állapotban vágnak neki az edzésnek. A hatás intenzitása a maszk vastagságától is függ. A gyenge pamut maszk nem akadályozza annyira az oxigén áramlását, mint egy vastagabb, többrétegű maszk.

Honnan tudod, hogy elegendő oxigént kapsz?
Amennyiben nincs valamilyen alapbetegséged, és odafigyelsz a tested jelzéseire, szinte kizárt, hogy a maszk viselése edzés közben komolyabb problémát okozhatna. Így attól sem kell tartanod, hogy emiatt nem kapsz elegendő oxigént. Olvass még a témában
Az újabb típusú fitnesz órák egyébként már a vér oxigénszintjét is mérik, így ezek segítségével akár egészen pontos képet is kaphatsz. Az is elegendő lehet, ha odafigyelsz a testedre. Ha légszomjat, zsibbadást, bizsergést vagy szédülést tapasztalsz, hagyd abba a mozgást, ülj le. Ha pedig úgy érzed, arra van szükséged, vonulj biztonságos távolságba az emberektől, és vedd le pár percre a maszkodat, amíg a rosszullét elmúlik.
Hogyan ne érezd kényelmetlennek a maszkviselést edzés közben?
A rossz hír: nem igazán van erre megoldás. Teljesen természetes reakció, hogy amikor a testedet egy fizikai próbatétel elé állítod, nem szeretne semmit a légzésed útjában tudni. Vagyis az edzés közbeni maszkviselést mindig egy kicsit zavarónak fogod érezni.
A jó hír: mivel a légellenállás extra kihívást jelent a tüdőnek és az érrendszernek, ha rendszeresen maszkban edzel, a szervezeted ehhez is éppen úgy hozzászokik, mint ahogyan hozzászokott például a futáshoz vagy a kardióhoz. Ez pedig azt jelenti, hogy amikor végre leveheted a maszkot, úgy érzed magadat, mint aki szárnyakat kapott.






