Biegelbauer Pál a 20. században holisztikus tudásával, gyógyító és tanító munkájával a szeretet és az elfogadás művészetét hirdette. Jezsuita pap volt, majd kilépett a rendből, hogy az embereket másként szolgálja. A Fényadás megalapítója volt, az eszköztelen lelki és testi gyógyításé, amely a szereteten keresztül valósul meg.
VIDEO Ezek a szerencsehónapjaid 2024-ben
1/5 Képességeink ajándékok
„Képességeink ajándékok. Útjelzők ‒ mutatják a mi egyedi és megismételhetetlen életutunk iránylehetőségeit. Tenni csak azzal tudunk, amink van. Hiányzó képesség nincs. Mindannyian mindent megkaptunk ahhoz, hogy maradéktalanul boldogok lehessünk.”
„Nem a javak ‒ legyenek akár anyagiak vagy szellemiek ‒ halmazának nagysága révén vagyunk gazdagok vagy szegények, hanem azáltal, hogy létünk legbensőbb zónájában rejlő önmagunkat adjuk-e vagy sem.”
„Döbbenetes, hogy annyi kudarc után még mindig kint keressük azt, amit csak belül találhatunk meg. Azt hisszük, hogy nem találtuk meg még azt az utat, amelyik a mienk, és keresünk tovább ‒ kívül. Az út bennünk van.”
„Szenvedéseink tárgya: a hiány, valakinek vagy valaminek a hiánya. Vagy úgy, hogy volt, de most már nincs ‒ akár elvesztettük, akár elvették ‒, vagy úgy, hogy másoknak van, de nekem nincs.
Minden szenvedésünk mögött a hiány, a nincs, a nemlét áll. Ezért van az, hogy a szenvedést megosztani nem lehet. Mert a hiányt, a nincset, a nemlétet nem lehet átadni, vagy átvenni. Mert nincs.”
„A félelem mélyén a semmi lappang. Nemcsak azért, mert a félelmem tárgya valamely, a jövőben bekövetkez(het)ő veszteség, azaz valaki vagy valami hiányozni fog, hanem azért is, mert a félelem maga is a semmi kettőzése.
Hogy ezt teljes mélységében megértsük, gondoljunk bármire, amitől félünk… Itt van? Most jelen van? Nincs. Nem is lehet.”
„Fényt akkor adok, amikor mindenféle elvárástól mentesen lenni tudok a másik számára, azzal a bizonyos lényegi létezési móddal, mely a legértékesebb az emberi kapcsolatainkban.
Ha mindent odaadok is, de ezt nem adtam oda, nem adtam semmit.
Ezt az állapotot a maximális figyelem és elfogadás jellemzi, valamint egyfajta őszinteség is, mellyel meg merem mutatni magam annak, aki valójában vagyok.”
Biegelbauer Pál emlékére jött létre a Lélekpillangó Életműdíj, amelynek célja, hogy hazai ismert személyek lélekápoló munkájukért posztumusz elismerésként, szellemiségük terjesztése érdekében minél nagyobb nyilvánosságot és megbecsülést kapjanak.