Gondolom, sokan egyetértenek velem abban, hogy a TV műsorok nagy része agyrohasztó. Viszont akár tetszik, akár nem, korunk kultúrájának része. Itt egy angol, egy amerikai és egy kanadai ismert, valóban szórakoztató sorozat, amit érdemes – újra – megnézni.
🎥 A legerősebb csillagjegy párosok, akik tökéletes házastársak lesznek
1/5 Anglia: Dr. Who
Az Onedin családon kívül létezik még egy olyan brit sorozat, ami a mai napig nagy sikerrel fut hazájában és a világon. Ez (magyarul) a Ki vagy, doki?, azaz a Dr. Who. A sorozat Guinness Rekord is egyben, hiszen a világ leghosszabb ideig tartó sci-fi sorozata.
Különlegessége, hogy története felfoghatatlanul képzeletdús, igen alacsony költségvetésű, zenéje pedig kiváló. 1963 óta fut, egy kisebb megszakítással. A főszereplő az Idő Lordja, Dr. Who, aki tizenkétszer váltott testet a 60 év alatt.
A sorozat nagyon humoros, és sok esetben vérfagyasztó is. Ilyen részek azok, melyekben a síró angyalok támadnak.
Van, amikor a látvány „szuper-gagyinak” tűnik, és van, amikor olyan profi, hogy leesik az állunk. Olyan témákat, eszközöket olyan időben használnak, olyan kreativitással, ami legjobb sorozatok közé emeli a Dr. Who-t.
2/5 A fantázia határtalan
Tardis nem csupán egy csodás jármű, téren és időn át, ami egy rendőrfülkének látszik kívülről, hanem egyfajta élőlény, aminek szimbolikus kapcsolata van a Doctorral. Tulajdonságai határtalanok.
A Tardis létezik „élőben” is, Londonban az Earls Court Station-nél. A kíváncsiság kedvéért keressetek rá a Tardis-ra. A „tardis inside”-ra rákeresve bele is kukkanthattok lenyűgöző belsejébe. Még Van Gogh „festményen” is szerepel ez a csodajármű…
A szónikus csavarhúzó a Doctor „fegyvere”. A filmben szereplő Dalekek „ősgonosz” robotok, lelkiismeretlenek, és világuralomra törnek.
Alakjuk olyan, mint egy borsszóró, karjuk olyan, mint egy WC pumpa, és nem mellesleg fasiszták. Jelszavuk: Exterminate!
És végül, kicsoda Boe Arca? Nos, egy fontos szereplő válik Boe Arcává évszázadok alatt. Jack Harkness kapitány…
Mindenki tudja, hogy Columbo-nak nincs más keresztneve, csak a „hadnagy”, bár utalás van a Frank keresztnévre, ahogy az is filmsorozat sajátja, hogy soha nem láthatjuk feleségét.
Sőt, gyerekei is vannak, és családi házban él. Kutyájának is van neve, nemes egyszerűséggel csak Kutya. Tudjuk, hogy legnehezebb ügyét 9 év és 4 hónap alatt oldotta meg.
A hadnagy személyiségének szerves része, hogy zsugori, melynek kapcsán feleségét, a 25. házassági évfordulójuk alkalmával táborozni vitte – ahelyett, hogy ezüstöt vett volna neki.
Három klasszikus mondatát mindenki ismeri: „Csak a munkámat végzem.”, „Csak még valamit.”, „Tökéletes bűntett nem létezik.”.
A sorozat érdekessége, hogy Peter Falk maga rendezte a sorozat egyik részét, melynek címe a Gyilkosság tervrajz alapján. Sőt, Steven Spielberg is rendezett egy epizódot. Budapesten, a Falk Miksa utcában szobra van Columbonak és kutyájának.