A Földközi-tenger vidékéről és a Közel-Keletről származó finomságot arrafelé garbanzo bab néven is ismerik. Az olasz, a görög, az indiai, az arab, a spanyol és a portugál konyha egyik legkedveltebb alapanyaga, de Magyarországon is egyre többen szeretik. Összegyűjtöttünk néhány érvet, hogy miért érdemes belőle enni!
Rendkívül gazdag tápanyagokban
Figyelem, jó sok szám következik! Mivel a százgrammos mennyiség megállapítása konyhamérleg nélkül nehézkes, inkább úgy mondjuk, hogy egy csészényi sült csicseriborsó 269 kalóriát, 45 g szénhidrátot, 15 g fehérjét, 13 g rostot és 4 g zsírt tartalmaz, koleszterinből pedig semennyit.
Cukorbetegség ellen
Kutatások bizonyítják, hogy a rostban gazdag táplálkozás csökkenti a diabéteszesek vércukorszintjét – legyen szó akár 1-es, akár 2-es típusú kórról.
Az erős csontokért
A csicseriborsóban lévő vas, a foszfát, a kalcium, a magnézium, a mangán, a cink és a K-vitamin mind hozzájárul ahhoz, hogy megtartsd a csontsűrűségedet, illetve szükség esetén akár növeld.
A jó vérnyomásért
A csicseriborsó nátriumszegény alapanyagot jelent a konyhában, amelyet akár só hozzáadása nélkül, más fűszerekkel is ízesíthetsz.
Rákmegelőző hatás
A szelén olyan ásványi anyag, amely természetes körülmények között nincs jelen a legtöbb zöldségben is gyümölcsben – a csicseriborsóban azonban találsz belőle! Kulcsfontosságú a májfunkciók szempontjából, hiszen képes megszabadítani a szervezetet a rákkeltő anyagoktól.
A zökkenőmentes emésztésért
A csicseriborsó magas rosttartalma hozzájárul a székrekedés megelőzéséhez, valamint elősegíti a rendszeres székletürítést.
Jóllakva fogyhatsz vele
A már sokszor említett élelmi rostoknak hatalmas szerepük van az egészséges testsúly elérésében és megtartásában. Amennyiben eleget viszel be belőlük, könnyedén elősegítheted a hosszabban tartó jóllakottság-érzetet, ezáltal csökken a teljes kalóriabeviteled.
Még nem szólt hozzá senki. Legyél te az első!