Vércukor és jókedv
Az alacsony vércukorszint legjellemzőbb tünete a „hangry” állapot. Talán mindenki számára ismerős lehet, hogy milyen az, amikor hosszú órákon keresztül nem jut energiához a szervezetünk. Van, aki csak fáradt, enervált lesz és nyolc óra alvás után is használhatatlannak érzi magát. Ez még a jobbik eset, viszont van, akire ez egész másképp hat.
Jellemzően a nőket jobban érinti a probléma, hiszen hormonálisan sokkal érzékenyebbek vagyunk, másképp reagálunk bizonyos dolgokra.
Így tehát, amikor hirtelen leesik a vércukorszintünk, hajlamosak vagyunk egész borzalmas cselekedetekre. Idegesek, ingerlékenyek, sőt egyenesen hisztisek leszünk, amit nem tudunk kontrollálni. Vezetni ilyenkor életveszélyes, de még a munkában is ejthetünk nagy hibákat. A szerelmünktől jobb ilyenkor távol maradni, mert biztosan kirobbantjuk a következő nagy veszekedésünket. Testi szinten pedig mindez borzasztó hatással van az egész hormonháztartásunkra. Koplalás helyett, inkább gyakrabban, de kisebb adagokban kellene táplálkozni, mellyel száműzhetjük életünkből a hisztis oldalunkat.






