A mostani tanulmányban, amelyet az Archives of Sexual Behavior című folyóiratban jelentettek meg, Chadwick és munkatársai 726 személyt kérdeztek meg szexuális szokásaikról, valamint 289 olyan résztvevőt, akik további adatokat szolgáltattak a felmérés kiegészítésére.
A résztvevőket három kontextusban kérdezték meg orgazmus-tapasztalataikról: az első orgazmus a kényszerített szexhez, a második a beleegyezéses szexhez, a harmadik pedig a kényszer-szexhez kapcsolódott, azaz ahhoz, amikor a megkérdezettek azt érezték, hogy „muszáj” eljutniuk a csúcsra.
A tanulmány középponti témája az volt, hogy a szakértők feltárják a rossz orgazmusok metodikáját. Az eredmények pedig azt mutatták, hogy a résztvevőknek nem csak akkor volt rossz orgazmusuk, amikor bármilyen kényszer alatt élték át a csúcspontot, hanem akkor is, amikor közös megegyezésen alapuló szexuális együttlétben vettek részt. Kiderült az is, hogy ezek a rossz orgazmusokkal kapcsolatos tapasztalatok negatív hatással voltak a résztvevők szexualitására, párkapcsolatára, és még pszichológiai egészségére is.
De miért lehet rossz egy orgazmus?
Azt aligha kell ecsetelni, hogy egészen más érzést okozhat egy olyan orgazmus, amit valamilyen kényszer mellett élnek át az emberek. De mi a helyzet a beleegyezéses együttlétekkel? Ott vajon mi válthat ki rossz orgazmust?
A szakértők általánosságban véve elmondták, hogy ezeket a rossz orgazmus-élményeket a legtöbbször pszichológiai, fiziológiai és társadalmi változók okozhatják. A háttérben lehet pl.: az orgazmus gyengesége, az érzelmi kapcsolati nélküli orgazmus, az együttlét során érzett fájdalom, vagy éppen a tapasztalt sztereotípiák.
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!
Még nem szólt hozzá senki. Legyél te az első!