Nálad is úgy kezdődik minden egyes karácsonyi fadíszítés, hogy minimum egy órát válogatod a díszeket, majd emiatt idegesen állsz neki a tényleges dekorálásnak?
Érdemes a jövőre gondolnod, és ezt már most megelőznöd, a fa leszedésekor – segítünk, hogyan rakj rendet a dekorációk között, hogy soha többet ne kelljen miattuk bosszankodnod!
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
1/5 Dobd ki, ami nem kell
Minden rendrakási folyamat alapvető lépése, hogy megszabaduljunk attól, amire már nincs szükségünk, helyet teremtve a használható holmiknak.
Nincs ez másként a karácsonyi dekorációkkal sem: fel kell mérned, melyek azok a díszek, amelyeket évek óta csak rakosgatsz, mert itt-ott kopottak, hiányzik az akasztójuk, vagy egyéb szépséghibával küzdenek. Ugyanígy kell eljárnod azokkal a dekorációkkal is, amelyeket már jó ideje megvettél, de még fel sem bontottad a csomagot, mert soha nem passzoltak a végleges stílushoz.
Ez utóbbi díszeket próbáld meg elajándékozni valaki olyannak, akinek szüksége van rá, esetleg vidd be a munkahelyedre, hogy a következő ünnepi időszakban az irodát, szobát is fel tudjátok díszíteni.
Ami sérült, törött, azt pedig egyszerűen dobd ki – hidd el, az ég világon nincs rá semmi szükséged!
A karácsonyi díszek között gyakran találunk oda nem illő dolgokat is, főként ezer éves képeslapokat, ajándékkísérő kártyákat. Őszintén, valóban annyira nagy szükséged van arra, hogy ilyen módon emlékezz a régi karácsonyok szellemére?
Csak azokat tartsd meg, amik a szívednek is kedvesek, a többi felesleges kacat. Ezeket mind hajítsd ki – ha lehet, természetesen szelektíven gyűjtve. Ha esetleg nagyon szentimentális vagy, akkor minden embertől, akitől kaptál a kártyákból, tarts meg egyet, a legszebbet.
3/5 Karácsonyi fények és füzérek gubancolásmentesen
A régi, nem használt díszek ide-oda pakolgatásánál már csak egy idegesítőbbet tudunk elképzelni a fadekorálás előtt: bizony, a karácsonyi égősorok, boák és füzérek kigubancolgatását. Hogy ezentúl ezt elkerüld, nem lesz másra szükséged, csak néhány kartonra, például egy régi kartondoboz lapjaira.
Minden egyes égősort csavarj egy-egy kartonlap köré, ha leszedted a fáról, ablakból, stb., így jövőre hasonlóan egyszerű mozdulattal elég lesz csak letekerned róla.
A gyöngysorokat, boákat és egyéb füzéreket pedig az alufóliák, celofánok után megmaradt kartonhengerek köré érdemes feltekerned.
Ha te is használsz a díszítésnél szatén masnikat, szalagokat, akkor nem érdemes ezeket műanyagzacskókba csomagolnod, mert így a legnagyobb az esélye annak, hogy a tárolás során összenyomódnak. Ez pedig azzal jár, hogy a következő karácsonyfa-díszítés előtt azzal rabolod magadtól az értékes időt, hogy egyenként próbálod kiegyengetni a masnikat.
Éppen ezért szerezz be egy stabilabb műanyagdobozt, aminek nem nyomódik be az oldala, és a masnikat, szalagokat gyűjtsd inkább ebbe.
A legrosszabb, ami a karácsonyi gömbökkel, üvegdíszekkel történhet a tárolás során természetesen az, hogy ripityára törnek. Az eredeti műanyagdobozok sokaknál egy karácsonyi szezont sem élnek meg, ezért ajánlunk egy sokkal jobb tárolási módot.
A kisebb díszeket egyszerűen ültesd tojástartókba, míg a nagyobbakhoz szerezz be egy-egy nagyobb műanyagládát és műanyagpoharakat.
A ládák aljába tegyél annyi poharat, amennyit csak tudsz, majd minden pohárba mehet egy dísz. Ha szükséges, készíts még egy szintet a poharakból, és ültess ezekbe is díszeket, hogy el tudd tenni jövő karácsonyra.