Otthoni gyógymódok megfázás ellen

Otthoni gyógymódok megfázás ellen

Címlap / Életmód / Egészség / Otthoni gyógymódok megfázás ellen

A hűvös idő neked sem kegyelmezett, és eldugult orral, fájó torokkal ébredtél reggel? Ha a panaszaid néhány óra elteltével sem súlyosbodnak, nem kell feltétlenül orvoshoz rohannod, illetve antibiotikumot szedned a gyógyulásért!

Miért fázunk meg?

A náthának is nevezett tünetegyüttes oka sok minden lehet: a vírusokon és a baktériumokon kívül akár szennyeződések, úgymint porszemcsék vagy szmognak való kitettség is előidézheti.
Könnyebben támad, ha immunrendszerünk legyengült állapotban van, ami például másik megbetegedés vagy vitaminhiány esetén jellemző.

Mik a tünetei?

A heveny orr-garatgyulladás elsősorban a nevében említett szerveket érinti, tehát orrdugulás, torokfájás, nyelési nehézség, hőemelkedés, fejfájás és rossz közérzet tapasztalható a betegségnél.
Mivel orvosilag nem pontosan körülhatárolt fogalom, nyugodtan mondhatjuk, hogy bizonyos esetekben „egy kicsit belehalunk”, míg máskor tüsszögünk egy kicsit, s másnap már jobban is vagyunk.

Győzd le az orrdugulást!

Nincs rá jobb praktika a jó öreg gőzölésnél.
Már egy forró zuhannyal járó páramennyiség is elég ahhoz, hogy felszabadítsa a légutakat, ám ha biztosra akarsz menni, hajolj kamillafőzet felé! 10-15 perc bőven elég, hiszen nem az a cél, hogy emelkedjen a testhőmérsékleted.

Edd egészségesre magad!

Nagyszüleink nem hiába esküdtek a tyúkhúslevesre: a könnyen lenyelhető folyadékban olyan ásványi anyagok leledzenek, amelyek segítenek a szervezetednek legyőzni a betegséget.
Az igazi citrommal készült tea természetes C-vitamin bomba, de nyers zöldséget is bátran ropogtathatsz. Fehérjére is szükséged van, amit főtt vagy sült csirkehúsból vihetsz be a legegyszerűbben. Akár multivitamin tabletta szedése is hasznos lehet.

Ne párásíts!

Igaz, hogy a gőzt jótékony hatása miatt ajánlottuk az előbb, párás helyiségben való tartózkodással azonban éppen az ellenkezőjét érheted el: megfázásod akár hetekig is elhúzódhat.
Ennek oka, hogy a nedves levegő kiváló táptalajjal szolgál a kórokozóknak és a szennyeződéseknek. Az ideális szobai és irodai páratartalom 40-50%.

Elő a mézzel!

Láttad már Micimackót köhögni? Mi sem, úgyhogy bátran ajánljuk neked a természetes akácmézet, mint köhögés elleni kezelési módszert. Lefekvés előtt egyél egy teáskanállal, így garantáltan jobban alszol majd. Gyerekeken végzett kutatások bizonyítják, hogy a méz akár a direkt e célra előállított gyógyszereknél is hatékonyabb lehet.Nem érdemes otthoni alternatívákkal próbálkoznod, ha a 38°C fölé szökik a testhőmérsékleted, hánysz vagy megy a hasad, esetleg olyan krónikus alapbetegséged van, mint a diabétesz vagy az asztma. Egy éven aluli gyermeket sem szabad orvosi felügyelet nélkül kúrálni, mint ahogy a legalább egy hete tartó, javulás nélküli megfázást is jobb szakemberre bízni.

VIDEO Melyik színt utálod a legjobban?

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!