Nem mondom azt, hogy mindig és minden körülmények között elfogadhatatlan az, hogy valaki ismeretlenül megszólítson valakit. Ha előtte már felvették a szemkontaktust, ha mindketten nonverbális jeleket küldtek arra vonatkozóan, hogy ez rendben van, akkor nem látom okát annak, hogy miért ne szólíthatna meg egy férfi egy nőt, vagy egy nő egy férfit egy kávézóban, utcán vagy buszon.
De azért ezt is kezeljük a helyén – nem arról van szó, hogy rendben van beleállni egy nő arcába, és addig bámulni, amíg zavarában szerencsétlen megadja magát, és felveszi ő is a szemkontaktust, csak hogy túleshessen a beszélgetésen.
Enélkül az előzetes “engedélykérés” nélkül viszont szerintem egészen egyszerűen elfogadhatatlan, hogy valaki csak úgy leszólít egy nőt az utcán, pusztán azért, mert tetszik neki.
Hogy miért? Hát ha másért nem, akkor már azért is, mert számos helyzetben ez iszonyatosan ijesztő. Olvass még a témában






