Már az orvosok körében is egyre elfogadottabb a betegségek lelki hátterének kutatása. Főleg a sok negatív lelet után gyanakodhatnak arra, hogy a testi tüneteknek komoly lelki okai lehetnek. Fontos az alapos kivizsgálás, járj utána és győződj meg arról, hogy nincsen komolyabb egészségügyi problémád, de már ennek során is kezdj el dolgozni a lelkiállapotodon!
1/6 Oda az egész nap!
Aki migrénnel küzd az tudja, milyen fejfájásra ébredni és milyen elviselhetetlen megkezdeni a napot. Feltápászkodva a gyógyszeres doboz után kapkodva pedig várva a megváltást a fájdalomcsillapítóktól. Hosszútávon persze mindenki tudja, hogy nem ez a megoldás, mégis tűzoltásként a legcélravezetőbb. A migrén tüneteit még Hippokratész is említette feljegyzéseiben, ami elsősorban a fiatal és középkorú nők betegsége. Testi tüneteit tekintve a „prodromának” keresztelt első szakaszt ingerlékenység és hirtelen hangulatváltozás kíséri. A fejfájás fokozatosan erősödik, gyakran egyoldalú látászavar kíséri.
Ezt követi az erős, görcsös fejfájás, lüktető fájdalom, szédülés, émelygés, hányás, beszédzavar. Maga a migrén, elejétől a végéig általában 10-12 órán át tart, bár van akinél ez egy-két napig is elhúzódhat. A végső feloldozás számukra az esti pihentető alvás lehet, ami után reménykednek abban, hogy a reggel már könnyebb lesz. Sokszor még az orvosok is kezüket feltéve állnak a migrénnel küzdő páciensek előtt, mert vannak helyzetek, melyeket már a tudomány sem tud orvosolni. Ekkor kell megtanulni meggyógyítani a lelket.
A cikk a hirdetés után folytatódik a következő oldalon, lapozz!