Ajándék vagy elvárás?
Sok családban már nem is kérdés, hogy mit kell adni. Csoki, festett tojás, esetleg pénz. Van, ahol kifejezetten „jár”. És itt válik igazán érdekessé a dolog.
Mert ami eredetileg gesztus volt, az sokszor elvárássá alakul.
A locsolkodás nem mindig kedves figyelmességként jelenik meg, hanem egy kötelező körként. A lányok készülnek, hogy legyen mit adni, a fiúk pedig mennek „begyűjteni”. És közben ritkán tesszük fel a kérdést, hogy ez még mindig arról szól, amiről eredetileg szólt?

Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
Beállítom





