Amennyiben szeretnél sokáig gyönyörködni a karácsonyi dekorációban, úgy jó eséllyel már legkésőbb december elején nekiláttál a lakás feldíszítésének. Az ünnepek tájékán már egy konkrét jelkép, a karácsonyfa kerül a középpontba, aminek az élettartamát ugyancsak meghosszabbíthatod néhány praktikával.
3/4 Hogyan tárold?
Nem túl szerencsés idejekorán megvenni a karácsonyfát, főleg nem akkor, ha a tárolás nem megoldott.
Értelemszerűen a szabadban, a hidegben még a vágott fenyő is tovább bírja, mint egy aránylag meleg és száraz helyiségben.
Célszerűbb a faállítás előtt néhány nappal megvenni a karácsonyfát, így helyben, az ágak megszorításával ellenőrizni tudod, hogy hullanak-e már a tűlevelek, avagy nem. Otthon mindenképpen ajánlott olyan tartót választani, amibe vizet lehet rakni, ugyanis ezzel is növelni lehet a fa életkorát.
Az elhelyezést illetően pedig azt vedd figyelembe, hogy a fenyő minél messzebb álljon a fűtőtesttől, hiszen alapvetően sokkal előnyösebb számára a hűvösebb, párásabb levegő. Természetesen télen ezt a lakásban nem lehet megteremteni, de a karácsonyfát a hőforrástól azért távol lehet tartani.
Kapcsolódó cikk a hirdetés alatt, lapozz!
4/4 Kiültethető karácsonyfa
A vágott fenyőn túl sokkal inkább környezettudatos megoldást jelent a kiültethető karácsonyfa. Bár azt tudni kell, hogy a beszerezhető karácsonyfákat erre a célra termesztik, majd helyükre újat ültetnek, szerencsére egyre több környezetbarát megoldás létezik.
A fenyőket beszerezhetjük például földlabdával, teljes gyökérzettel, így miután ellátták szerepüket, kiültethetjük őket a szabadba. Ha ezt a lehetőséget választod, fontos, hogy a cserepes fenyőt fokozatosan szoktasd a hőmérsékletváltozáshoz, csak szenteste vidd be a lakásba, ugyancsak aránylag hűvös helyre.
Vásárlás előtt ellenőrizd az egészségét: ha túl száraz, az ágai nem rugalmasak, a földlabdája elfagyott, akkor jó eséllyel a kiültetés után már nem fog életre kelni. A lakásban néhány napig tartott fát mindenképpen tartsd nedvesen és ügyelj rá, hogy ne sérüljön a gyökérzete.