A gyorsan zsírosodó haj problémája igazi ördögi kör: minél gyakrabban mosod, annál hamarabb lesz újra zsíros. Állítólag, ha néhány hónapig egyáltalán nem mosnánk hajat, beindulna a szervezet öntisztító mechanizmusa, na de kinek van türelme ezt kivárni? Ha ennyire te sem vagy elszánt, ugyanakkor hatásos, mégis természetes megoldást keresel, jó helyen jársz – cikkünkben bevált házi praktikákat mutatunk, melyek segítenek megőrizni hajad frissességét.
Házi tisztító sampon és öblítő
A szódabikarbónának nem csak a háztartásban, de a szépségápolásban is hasznát veheted, hajápolásban pedig igazi verhetetlen csodafegyvernek számít, hiszen tisztító hatása révén segít megszabadulni a fejbőrödön lerakódott makacs szennyeződésektől.
Házi samponodat nagyon egyszerűen elkészítheted, mindössze annyi a dolgod, hogy egy liter langyos vízben feloldasz két evőevőkanál szódabikarbónát, majd jól összerázod. Ha ez megvan, alaposan masszírozd át vele a fejbőrödet, és dörzsöld bele a hajadba.
Az öblítéshez szintén egy liter langyos vízhez két evőevőkanál almaecetet adj, rázd össze őket, majd a samponhoz hasonló módon vidd fel a hajadra. Utolsó lépésként sima vízzel is öblítsd át a hajad, mely garantáltan lágy és fényes lesz.
Érdemes mindig együtt használni a sampont és az ecetes öblítést, utóbbi kiválóan közömbösíti a szódabikarbóna esetleges maradványait a hajon.
Diófaleveles öblítés
Ha a hagyományos módon is mosod meg a hajad, sokat tehetsz frissessége megőrzésének érdekében, ha sima víz helyett diófalevélből készült főzettel öblíted le.
Ehhez csupán két gramm diófalevélre és két deci vízre lesz szükséged. A levélből legjobb a friss, de ha nem tudod beszerezni, a szárított is megteszi.
Forrázd le a leveleket, majd miután kihűlt a főzet, alaposan dörzsöld be a hajadba, és hagy hatni negyed órát, majd öblítsd le sima vízzel.
Ugyanakkor, ha szeretnéd, hogy gyorsabban nőjön a hajad, leöblíteni sem szükséges, így a hajhagymáidat is serkenti a főzet.
Citromos pakolás
A házi sampon és öblítés mellett pakolást is bevethetsz a zsíros haj ellen. Egy evőevőkanál, lehetőleg frissen facsart citromléhez adj egy evőevőkanál mézet, majd egy tojássárgáját, alaposan keverd össze őket.
Ha ez megvan, vidd fel a keveréket a száraz hajadra, próbáld minél egyenletesebben eloszlatni, majd húzz rá egy fürdősapkát vagy tekerd be egy törülközőbe.
30-40 percig hagyd hatni a citromos-mézes pakolást, majd mosd meg és öblítsd ki a hajad, akár az előzőekben bemutatott praktikák segítségével, fokozva a pakolás eredményességét.
Rozmaring: kívül-belül hat
Bár talán kevesebben ismerik a rozmaringot mint a zsíros haj ellenszerét, ez a jellegzetes illatú fűszernövény sem maradhat ki összeállításunkból, ugyanis nem csak külsőleg alkalmazva hasznos, ételeidbe keverve is kifejtheti jótékony hatását.
Ha korábban nem is használtad olyan gyakran, amennyiben a gyorsan zsírosodó haj problémájával küzdesz, ezentúl adj egy csipet rozmaringot kedvenc salátádhoz, de krémlevesekhez, szószokhoz is ideális.
Közvetlen a hajadon pedig hajmosás után, az öblítésnél alkalmazhatod: egy-két teáskanál rozmaringot forrázz le két-három deci vízzel, majd miután kihűlt, masszírozd a fejbőrödbe, leöblíteni nem szükséges.
Nyugtató kamilla
A kamilla méltán népszerű gyógynövény a bőrápolásban, mely gyulladáscsökkentő, szárító hatásainál fogva nem csak a problémás bőrre gyógyír, zsírosodásra hajlamos hajadat is könnyedén kezelheted vele.
Egy liter vízzel forrázz le egy marék szárított kamillát, majd miután kihűlt, a főzettel itasd át óvatosan a hajadat és masszírozd a fejbőrödbe. 10-15 percig hagy hatni, majd tiszta vízzel öblítsd le.
Amellett, hogy szabályozza a faggyútermelést, akár korpa ellen is bevetheted, ám szárító hatása miatt heti két alkalomnál ne használd gyakrabban.
Még nem szólt hozzá senki. Legyél te az első!