Egy kutatás bebizonyította: a kutyák okosabbak, mint a cicák

Egy kutatás bebizonyította: a kutyák okosabbak, mint a cicák

Címlap / Életmód / Család / Egy kutatás bebizonyította: a kutyák okosabbak, mint a cicák

A rajzfilmekben a kutyákat és a cicákat sokszor egymás ellenségeként mutatják be, és tény, hogy a való életben is sokszor megesik, hogy egyes fajták nem jönnek ki jól egymással. A nagy ellentétek során pedig mindig felmerült a kérdés: vajon a cicák vagy a kutyák az okosabbak? Most egy kutatás segítségével megérkezett a válasz!

Ha van kutyád, valószínűleg eddig is meg voltál győződve arról, hogy négylábú legjobb barátod rendkívül intelligens, és igenis odafigyel arra, amit mondasz neki. Néha még talán jobban, mint a párod. Azonban most már van kézzel fogható bizonyíték is arra, hogy nem csak nagyon okosak a kutyák, deintelligencia terén jobbak is a cicáknál!

Egy amerikai magánintézmény, a Vanderbilt Egyetem kutatói különböző emlősök agyát vizsgálták meg, hogy megértsék a kapcsolatot az agy mérete és annak idegi sűrűsége között. Hogy bővebb információkat szerezzenek be, cicákat, kutyákat, medvéket, oroszlánokat, hiénákat, görényeket, mongúzokat és mosómedvéket vettek közelebbről szemügyre felméréseik alatt.

Egy kutatás bebizonyította: a kutyák okosabbak, mint a cicákKép forrása: pexels.com

A kutyák között is van győztes

Az agy idegi sűrűségének vizsgálata során azt nézték meg, hogy mennyi neuron található a különféle emlősök agyában – ezek azok az apró, szürke agysejtek, amelyek meghatározzák a te gondolataidat és a viselkedésedet, sőt, még az érzéseidet és a különféle reakcióidat is. Ezt tartják az idegrendszer legkisebb egységének, amely egyébként az agyadon kívül a gerincvelőben és az idegdúcokban is megtalálható, és egyúttal az intelligencia mértékére is enged következtetni.

Az egyetemi kutatók eredményei alapján pedig kiderült, hogy a kutyák agyában kétszer annyi neuron található meg, mint a macskákéban: hogy pontosak legyünk, az ebeknél 530 milliót találtak, míg a cicáknál 250 milliót.

Persze ez nem jelenti azt, hogy a macskák ne lennének okosak, de tény, hogy a kutyák ez alapján megnyerték ezt a kört. Egyébként a felmérésből arra is fény derült, hogy a kutyák között melyik fajta a legintelligensebb: a Golden Retrieverek győzedelmeskedtek, hiszen 627 millió agykérgi neuront találtak náluk. Így ez többek között azt is bebizonyítja, hogy miért olyan jók a gyerekekkel, miért állják meg ügyesen a helyüket segítőkutyaként, és miért tanulnak nagyon gyorsan.

Mennyire okos a te kutyád?

Ezek alapján talán te is kíváncsi lettél arra, hogyan derítheted ki, mennyire okos a te kutyusod. Több apróságból is választ kaphatsz: például az is sokat számít, ha a kutyád rosszalkodik otthon.

Ez intelligencia szempontjából pozitív jel, ugyanis az okos ebek könnyen unatkozni kezdenek, ha egyedül vannak otthon.

Számukra nem kielégítő az alvás, ezért elkezdenek kíváncsiskodni, felborítják a kukát, vagy az ajtóra ugrándozva próbálják kinyitni azt.

Ugyancsak kiderítheted a kutyád intelligenciáját abból, ha nasis bújócskát játszol vele. Tegyél a földre három bögrét fejjel lefelé, majd az egyikbe helyezz egy jutalomfalatot. Ezek után tereld el a figyelmét, sétálgass a bögrék között, és figyeld meg, megtalálja-e a nasit. Ha igen, az azt jelenti, hogy nagyon jó memóriája van.

Az is sokat elárul a kutyusodról, hogy hányszor kell kijavítanod őt. Ha azt mondod neki, hogy „ül„, rögtön leül? Egy átlagos kutyának hatszor kell valamit elmagyarázni, hogy megtanulja, így ha a te kutyádnak kevesebb is elég, okosabb, mint az átlag!

VIDEO Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!