Címlap / Életmód / Egészség / A közösségi médiától sokkal rosszabbul...

A közösségi médiától sokkal rosszabbul érzed magad a bőrödben

🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád

Beteggé tesz a közösségi média

A Pittsburgh-i Orvosi Egyetem kutatói 1700 fiatal felnőttet (18-32) vizsgáltak aszerint, hogy mennyi időt töltenek a közösségi oldalakon böngészve, és mit gondolnak a saját testükről.

Az eredmény szerint azok, akik a legtöbbet frissítgették a Facebookot, dupla eséllyel voltak testképzavarosak, mint azok, akik kevesebb időt töltöttek a közösségi médiát használva.

Ez sokszor evési rendellenességet és komolyabb betegségeket is jelent, nem egyszerűen önbizalomhiányt – akár az Instagram is beteggé tehet, ha nem figyelsz!

Olvass még a témában

Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
Beállítom

Oldalak: 1 2 3 4

A cikk folytatódik, lapozz!

🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!