Megérkezett A korona várva-várt ötödik évada, amely most a 90-es évek történéseivel foglalkozik. A sorozat a fiatalok között is népszerű, pedig sokuk még nem is élt abban az időben. A megtörtént eseményeket feldolgozó, de fikciós elemekben is bővelkedő sorozat nagyban befolyásolja, milyen színben látják a fiatalok az angol királyi családot.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Közvetlen emlékek híján a filmen látottak – mivel valós történésekről szólnak – sok fiatal nézőre úgy hatnak, mintha csak egy dokumentumfilmet néznének, állítja Pauline Maclaren, a Royal Holloway Egyetem modernkori monarchiát tanulmányozó központjának professzora.
A filmbeli események egyik központi eleme a Diana és Károly házassága körüli bonyodalmak bemutatása. A professzor úgy gondolja, hogy a hercegnő királyi családban eltöltött zaklatott életének ábrázolása nem teszi sokkal szimpatikusabbá a királyi családot. Egy felmérés szerint míg a 65 év feletti angol lakosok 73%-a támogatja a monarchiát, a 18-24 éves korosztálynak már csak 30%-a gondolja azt hasznosnak.
A sorozat kezdete óta viták zajlanak arról, mennyire valósághű az események bemutatása, pontosabban a megtörtént események milyen szűrőn keresztül, milyen üzenetet hordozva vannak ábrázolva. A történések lehetnek ugyan tényszerűen közölve, de nem tudhatjuk, mi hangzott el konkrétan a palota falai között. A dialógusok nagyrészt fiktívek, így a filmkészítőkön nagyban múlik, egyes szereplőkről milyen benyomás alakul ki a nézőben.
A cikk folytatódik, lapozz!