Egy hosszú távú kapcsolatban idővel szinte biztosan szóba kerül a fogamzásgátlás kérdése, aminek nem csak praktikus vagy egészségügyi szempontjai, de pénzügyi, sőt erkölcsi oldala is van. Sokan úgy vélik, hogy mivel a legtöbb hormonális fogamzásgátló módszert a nők használják, az ő felelősségük a költségek viselése is. Szerintem viszont ennek egyáltalán nem kell így lennie. Sőt!
VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől
Ismerek párokat, ahol a védekezés még mindig kizárólag a nők felelőssége. A férfiak azt sem feltétlenül tudják, hogy a párjuk milyen módszert alkalmaz, vagy, ha tudják is, hogy például hormonális fogamzásgátlót alkalmaz, nincsenek tisztában annak a működésével, vagy éppen a gyógyszer beszerzésével járó adminisztrációs terhekkel, vizsgálatokkal és költségekkel.
Pedig, ha belegondolunk, a védekezés mindkét fél érdeke, így logikus és igazságos lenne, ha a költségeken is megosztoznak. De tovább megyek: mivel a hormonális fogamzásgátlás nagyobb terhet ró a nőkre, nem tartom ördögtől valónak az elképzelést, hogy a férfiak nagyobb részt vállaljanak az anyagi kompenzálásban, ha már a nők vállalják az egészségügyi kockázatokat és a gyógyszer beszerzésével járó kellemetlenségeket.
A fogamzásgátlás közös felelősség
Egy kapcsolatban a védekezés célja a nem kívánt terhesség megelőzése – ami mindkét fél érdeke. Senki sem akar egy olyan helyzetben találni magát, ahol egy váratlan terhesség felborítja az életét. Ha mindketten élvezik az együttlétet és az ezzel járó intimitást, akkor szerintem nem nehéz belátni, hogy az ehhez nélkülözhetetlen fogamzásgátlással járó anyagi terhek is egyformán kellene, hogy megosztódjanak közöttük.