A hőérzeted tudat alatti növelése – bevált praktikák

A hőérzeted tudat alatti növelése – bevált praktikák

Címlap / Életmód / Egészség / A hőérzeted tudat alatti növelése – bevált praktikák

Minden embernek mást jelent a hideg és a meleg fogalma, sőt, egy embernek napszakonként is változhat a hőérzete. Tél van, így – természetesen – inkább fázunk, ám ezt lehet valamennyire befolyásolni, hogy komfortosabban érezzük magunkat.

A hőérzet és a páratartalom

Van, amikor 18 fokban komfortosan érezzük magunkat, és van olyan is, amikor 26 fokban is fázunk. Ez a hőérzetünktől függ. Az pedig függ a páratartalomtól.
Magasabb páratartalom esetén ugyanazt a hőfokot magasabbnak érzékeljük, mint alacsonyabb páratartalomnál. A hőérzetet sok más is befolyásolja.

Meleg színek

Egy lakásban az ember a hőérzetét növelheti azzal, ha meleg színű tárgyakkal, fallal veszi magát körbe. Falra tökéletesen alkalmas a narancsszín, a sárga és a zöld bizonyos fajtái, de nem mind. A rózsaszín többnyire hideg szín, ezt inkább kerüljük.
A sötétítő függönynek nem csak a színe, de a mintája is fontos. Ugyanis, ha nagyobb, meleg színű virágminták vannak rajta, az a nyarat idézi, és becsapja kicsit az agyat. Ugyan ez vonatkozik az abroszra is. A lambéria – mint természetes anyag – is képes a hőérzet növelésére.

Puha tárgyak és a szobanövények

Érdemes megfontolni a falvédő használatát. Egyrészt megvédi a falat, másrészt a hang terjedését is visszafogja, de egy vastagabb, látványosabb, puha hatású falvédő a hőérzetünket is fokozza.
A falvédő különösen hasznos, ha az ágy közvetlenül a fal mellett van. A nagyobb, puha, színes díszpárnák látványa is növeli komfortérzetünket. Az íróasztal előtti székre is érdemes egy meleg színű plédet teríteni. A nagy levelű szobanövények nem csak a lakás páratartalmát tartják magasabban, hanem látványuk is jótékony.

Ruházat

Mindenképpen jó, ha télen színes, meleg színű ruházatot hordunk.

Nem csak amiatt, mert becsapjuk kicsit az agyunkat, hanem amiatt is, mert télen sokkal kevesebb színinger ér minket, ami hozzásegít a téli hangulat romlásához.
Az, hogy milyen színű ruhát hordunk, igenis befolyásolják az aznapi kedvünket, és a környezetünk viszonyulását is hozzánk. Érdemes tehát ezzel játszani kicsit.

A világítás

A modern világító eszközök nagy részének hideg a fénye. Emiatt inkább, a lakás több pontján apróbb világítóeszközöket használj. Hőérzet javítása szempontjából mégis a mécses és a gyertya a legjobb.
Ezt lehet még úgy is fokozni, hogy amikor forró fürdőt veszel, nem villanyt kapcsolsz a fürdőszobában, hanem mécseseket gyújtasz. Ez a léleknek is jót tesz, egy meditációs zenével kombinálva.

A radiátor

A legtöbbször elkövetett hiba az, hogy a radiátorra rálóg a függöny. Mint tudjuk, a meleg levegő felfelé száll. Amikor a függöny rálóg a radiátorra, az összes meleg az üveg felé veszi az útját, tehát nem a lakást, hanem az utcát fűtöd.
A radiátor elé helyezett tárgyak sem szerencsések, sőt az sem, ha a radiátor teteje, belső felülete poros, ugyanis a por elvesz a fűtőfelületből. Érdemes hő visszaverő fóliát rakni a radiátor mögé, így irányíthatod a hőt a megfelelő irányba. A színeknél megragadva, hosszabb ideig tűnik melegnek a radiátor, ha átfested meleg zöldre.

Okos nagyik

Nagy haszna van a nagyik által használt, kitömött, hurkaszerű eszközöknek, melyet a két ablak közé raktak egykor. Ezt is lehet színekkel fokozni. Sőt, a bejárati ajtóhoz is lehet ilyet készíteni.
A régiek, amikor még nem voltak tökéletesen záródó ajtók, az elé is raktak fel karnist, egy vastag függönnyel. Ugyanis hiába van meleg a lakásban, ha huzat van. A huzat nem csak a meleget viszi ki apránként, hanem hidegebbnek is érzed tőle a lakást, mint valójában. Kép forrása: Meska.hu WHERE id = Kézműves: jazmineslevendula

VIDEO Így készíts pár perc alatt merész, füstös szemsminket

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!