Az ötéves lányom visítva tiltakozott a délutáni alvás ellen, én pedig csak arra tudtam gondolni, mit nem adnék azért, ha minden délután ledőlhetnék pihenni egy órácskára.
5/10 Idő
Sosem értettem, miért mondogatják az öregek, hogy szalad az idő. Kiskoromban a nyári szünet egy örökkévalóságnak tűnt, a sulis hétköznapok csak vánszorogtak, amikor vártam a hétvégét. Egyetem után viszont nekem is felgyorsultak az események, harminc fölött száguld az idő, így negyven felett pedig tényleg csak egy szempillantás egy év. Januárban azt mondtam, minek szedjük le a karácsonyfát, amikor úgyis mindjárt kell majd megint, a gyerekeim pedig úgy néztek rám, mintha őrült lennék.
Mióta anya vagyok és a fiam nyaggatott, hogy legyen kutyánk és lett kutyánk, abszolút megértem, hogy nekünk miért nem volt kutyánk. Gyakorlatilag olyan, mint egy második gyerek. Szegény szüleim hármunkat neveltek, egész nap dolgoztak, mikor lett volna még idejük kutyázni. Egész életemben nehezteltem rájuk amiatt, hogy kutya nélkül nőttem fel, de most, hogy én viszem az állatot hajnalban sétálni az esőben, hóban, fagyban, már megértem.