Elátkozott helyekre látogat és utána jár, mi igaz a híres legendákból

Elátkozott helyekre látogat és utána jár, mi igaz a híres legendákból

Címlap / Kikapcsolódás / Szórakozás / Elátkozott helyekre látogat és utána jár, mi igaz a híres legendákból / 2. oldal

A National Geographic decembertől egy új sorozatot mutat be, Elátkozott helyet atlasza címmel. A sorozatban Sam Sheridan író-kalandor a világ néhány sötét, sokak által egyenesen elátkozottnak tartott helyére látogat és utána jár, hogy mi igaz a híres legendákból, például: Ki volt Drakula? Mi a Bermuda-háromszög titka? Létezett-e Atlantisz? (x)

A második epizódban Atlantisz létezését kutatják. Atlantiszról, a Platón szerint egy természeti katasztrófa következtében elsüllyedt misztikus kontinensről, megoszlanak  a vélemények: egyesek szerint csak kitaláció az egész, mások viszont hisznek a legendás birodalom létezésében, sőt még az egykori elhelyezkedését is tudni vélik. (Atlantisz átka, premier december 12-én)

Talán az egyik legizgalmasabb résznek a Karóbahúzó Vlad átka ígérkezik.Bram Stoker 1897-ben megjelent Drakula című regénye közismert. Sokan azt is tudni vélik, hogy az ír szerző a világirodalom leghíresebb vámpírfiguráját egy valós személyről, a havasalföldi Karóbahúzó Vladról mintázta. III. Vladot, a nép Vlad Tepesnek, vagyis Karóbahúzó Vladnak nevezte.

III. Vlad Segesváron született 1431-ben és a mostani Bukarestben halt meg 45 évesen. Havasalföldi fejedelemként uralkodott, kegyetlen cselekedeteiről híresült el, illetve Hunyadi Mátyás visegrádi börtönét is megjárta.

A Tepes név magyarul karóbahúzót jelent, ezt az elnevezést azért kapta, mert egy kisebb bűnért is, például lopás, már karóbahúzás járt az elkövetőnek. A Drǎculea román keresztnév, ami jelenthet ördögöt, valamint sárkányt is.

VIDEO Ezek a szerencsehónapjaid 2024-ben

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2 3

»