5 szuper egészséges mag és csonthéjas, ami segíti az immunrendszert

5 szuper egészséges mag és csonthéjas, ami segíti az immunrendszert

Címlap / Életmód / Egészség / 5 szuper egészséges mag és csonthéjas, ami segíti az immunrendszert

Közkedvelt magok közül válogattunk és hoztunk nektek ötöt, amit érdemes sűrűn rágcsálnotok, mert távol tartja a betegségeket.

Tökmag

Mit kell róla tudni? Az Amerikából elterjedt tökmag rengeteg hasznos összetevőt tartalmaz: esszenciális zsírsavakban, fehérjében, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag, többek között sok magnézium, mangán, kálium, foszfor, szelén, cink, réz, vas, triptofán, B-vitaminok, E-vitamin, K-vitamin, A-vitamin, D-vitamin van benne, ugyanakkor alacsony a szénhidráttartalma.

Milyen jótékony hatása van? A tökmag segíthet elkerülni a hólyag- és prosztatabetegségek kialakulását, csökkentheti a koleszterin szintet, vértisztító hatása van, segíti az agyműködést, csökkentheti a szabad gyökök káros hatásait, illetve ízületi gyulladás esetén is ajánlott a fogyasztása.

Hogyan fogyasszuk? Magában elrágcsálhatjuk a tökmagot, salátákba is tehetünk bele, őrölve sütéshez is felhasználhatjuk, valamint olaj formájában is többféleképpen alkalmazhatjuk.

Napraforgómag

Mit kell róla tudni? A napraforgómag esszenciális olajakat tartalmaz, vitaminokban és ásványi anyagokban is bővelkedik, többek között rengeteg E-vitamin, B1-vitamin, B9-vitamin (folsav), kalcium, magnézium, kálium, szelén, réz, cink és vas van benne.

Milyen jótékony hatása van? A napraforgómag segíthet elkerülni a szív-és érrendszeri betegségek kialakulását, csökkentheti a koleszterin szintet, illetve a légzőszervek működésére is kedvezően hat.

Hogyan fogyasszuk? Legjobb, ha nyersen fogyasztjuk a napraforgómagot, de kapható belőle készült tea is, melyet szintén fogyaszthatunk jótékony hatásai miatt.

Napraforgómag
istockphoto

Lenmag

Mit kell róla tudni? Az eleinte a ruhaiparban használt lenmag szintén számtalan hasznos összetevőt tartalmaz: esszenciális zsírsavakban, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag, többek között sok magnézium, kalcium, kálium, vas és foszfor van benne.

Milyen jótékony hatása van? Székrekedés esetén kifejezetten ajánlott, hiszen fokozza a bél mozgását. Ezen kívül a lenmag segíti az agyműködést, csökkentheti a koleszterin szintet, gyulladáscsökkentő hatása is van, segíthet elkerülni a szív- és érrendszeri betegségek kialakulását, illetve menopauza esetén csökkentheti a hőhullámokat is.

Hogyan fogyasszuk? Egyrészt magában ehetjük a lenmagot, másrészt a belőle készült hidegen sajtolt lenolajat például salátáknál használhatjuk fel. Hogyha tojásallergiád van, akkor a darált lenmagot keverd össze egy kis vízzel és a tojásos ételekben ezzel helyettesítsd a tojást.

Lenmag
Lenmag – istockphoto

VIDEO Üde tavaszi barackos smink

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2

»