Egy tanulmány szerint valójában nem okoz kielégülést a bosszú

Egy tanulmány szerint valójában nem okoz kielégülést a bosszú

Címlap / Életmód / Lélek / Egy tanulmány szerint valójában nem okoz kielégülést a bosszú

Mi a közös a bosszúban a legjobb csokoládéban? Mindketten keserédesek – állítja dr. Jennifer V. Fayard pszichológus.

VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton

Ezen fordulók után a résztvevőket „nagy bosszú-keresők” vagy „alacsony bosszú-keresők” kategóriába sorolták aszerint, hogy milyen gyakran döntöttek úgy, hogy megtorolják a győzelmet.

Néhány körben azonban csak a választás illúzióját keltették. Ekkor ugyanis a számítógép képernyőjén olyan gyorsan ugrott fel, majd tűnt el a büntetést lehetőségét jelző zöld fény, hogy a játékosoknak ne legyen idejük reagálni rá, vagy úgy tűnjön, hogy a gomb megnyomásával véletlenül valaki mást büntettek meg, mint akit eredetileg akartak. A játék minden fordulója után a kutatók felmérték a résztvevők érzelmi reakcióját.

A legkellemetlenebb eredmény

Ahogy remélhetjük, a kellemes érzelmek legalacsonyabb fokát mind az alacsony bosszúállók, mind a magas bosszúállók között az váltotta ki, amikor a zajrobbanást „ártatlanoknak” küldték. Címkéjük ellenére azonban a magas bosszúállók nem feltétlenül bizonyultak minden területen kegyetlenebbnek; lényegesen rosszabbul érezték magukat a nem szabálysértőket büntetve, mint az alacsony bosszúállók. Mindkét csoport valamivel pozitívabb érzelmeket érzett egy provokáló játékos megbüntetése miatt.

De ami a legérdekesebb, hogy a bosszúálló és nem bosszúálló játékosok is akkor érezték a legkellemesebb érzelmeket, amikor senki sem kapta meg a zajrobbanást.

Oldalak: 1 2 3

A cikk folytatódik, lapozz!

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!