„Addig örülj, amíg fiatal vagy, vissza fogod sírni ezeket az éveket!” Az ember tizen- és huszonévesen rengeteget hallja ezt az idősebbektől, ami nem kis szorongást okozhat azoknak a fiataloknak, akik nem éppen érzik úgy, hogy a csúcson lennének. Ugyan egészségünk valóban csak lefelé megy, miután betöltöttük a harmincat, de életünk nem feltétlenül fiatalkorunkban a legjobb. Íme öt ok, amiért az élet nehezebb fiatalon, a tudomány szerint.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
1/5 A szex a tini éveinkben a legrosszabb
Ugyan a testünk fiatalon a legkívánatosabb, de tapasztalatlanságunk miatt szexuális életünk messze nem ilyenkor a legkielégítőbb. Eleve, míg a férfiak tizenéves koruk végén a legaktívabbak, addig a nőknél ugyanez meglepő módon 35 év körül történik.
Későbbi életünkben szexuális együttléteink intimebbek, többet jelentenek és testünket is jobban ismerjük, így már pontosan tudjuk, mi nekünk a jó. A hiedelmekkel ellentétben az idős emberek is szexelnek, méghozzá – a kutatások szerint – rendszeresen és elég jókat!
2/5 A tinédzserek mentális egészsége rosszabb, mint az idősebbeké
A tinikről köztudott, hogy – többek között – hormonális változásaik következtében hajlamosak szorongásra, hangulatingadozásokra, magányra és megszállott viselkedésre. És ehhez jön még szüleik értetlenkedése, akik nem értik, hogy gyermekük miért ilyen feszült, mikor „csak” iskolába kell járnia és nem kell olyan dolgokkal bajlódnia, mint a hiteltörlesztés, vagy a munkanélküliség.
Pedig egy megdöbbentő amerikai felmérés szerint az amerikai fiatalok (13-17 év közöttiek) 49,5 százaléka szorul kezelésre mentálhigiéniai problémák miatt. 32 százalékuk kórosan szorong és 42 százalékuk valami egyéb rendellenességgel is küzd. Idősebb korunkban egyrészt könnyebben kérünk segítséget, másrészt számos lelki bizonytalanságunkat ki is nőjük, vagy megtanuljuk hatékonyan kezelni őket.