A pletykák sokkal többet elmondanak azokról, akik kiagyalják és terjesztik őket, mint azokról, akikről valójában szólnak. Persze egyesek nagyon érzékenyek mások véleményére, holott a különféle mendemondák csak akkor bosszantóak, ha valóban foglalkozol velük.
1/5 Fogalmad sincs, te mit tennél a helyükben
Amiért a legtöbb pletyka felesleges és alávaló, az az ítélkezés, amit eleve magában hordoz. Egy kívülálló soha, semmilyen körülmények között nem tudja megítélni azt a helyzetet, amiben a kibeszélt illető áll. Lehet véleményed a történésekről, emberekről, de nem ítélheted el őket, amíg nem voltál pontosan ugyanolyan helyzetben.
Egyébként is jellemző, hogy a legtöbb gonosz pletykát olyan emberek terjesztik, akik nem tartják a kapcsolatot az adott személlyel, gyakran nem is ismerik közelebbről. Így csak hallomásból, különféle fecsegésekből próbálnak következtetni a vélt vagy valós eseményekre, és már el is indítottak egy rosszmájú – sokszor alaptalan – pletykát.
Plusz negatívum, hogy általában az egyébként is padlón lévő emberek szenvednek az alaptalan rágalmaktól…
A cikk a hirdetés alatt folytatódik!
2/5 Rólad többet elárul
Az egyik első és legfontosabb dolog, amiért egyáltalán nem jó ötlet, ha pletykálkodsz az, hogy ez a tevékenység téged sokkal inkább minősít.
Amennyiben túlzásokba esel, két dolgot közvetítesz magadról: hiába fejtegeted, hogy „téged aztán nem érdekel”, valójában azt sugallod, hogy képtelen vagy elvonatkoztatni a történtektől.
A másik pedig, hogy ha állandóan pletykálsz, akkor rendkívül rosszindulatúnak, pesszimistának és negatív személyiségnek fognak tartani, amiben – valljuk be – még lehet is némi igazság.
Sajnálatos tény ezeken felül, hogy a későbbiek során senki nem mer majd elmondani neked semmit, sőt, nem is szívesen állnak majd veled szóba, hiszen senki sem akarja, hogy a környéken mindenki megtudja a személyes dolgait.