A western filmekről mindenkinek a nyereggel megrakott lovak, a kalapos, revolveres, bőrnadrágos gengszterek jutnak eszébe. A háttérben itt-ott ördögszekerek gurulnak a perzselő homokban és még a legszelídebb, hosszú szoknyás feleségek is vadászpuskára támaszkodva révednek a távolba a nyikorgó verandáról.
Ennek a sztereotípiának mond ellent a Farm, ahol élünk című amerikai-western-dráma sorozat, ami a vadnyugat durvasága helyett a családi értékeket, a tisztességes munkát és az egymás iránti szeretetet helyezte előtérbe az Ingalls család példáján, 1974-től kezdve tíz éven át. A sorozat 34 éve ért véget. Hogyan alakult a szereplők élete? Maradtak-e a filmszakmában vagy egészen más irányt vett az életük?