Van kiút belőle
A stresszevésből, és ezzel együtt a kórosan negatív testkép berögzüléséből is van kiút. A jelenséggel foglalkozó szakorvosok és étkezési tanácsadók egészségesebb, hatékonyabb módszereket ajánlanak az érzelmek kezelésére. Megtanítanak a tudatos étkezésre és olyan életmódtanácsokkal látnak el, amelyekkel visszaszerezhető a normális testsúly, valamint a pozitív testkép.
Az érzelmi éhség nem a gyomorban nyilvánul meg, nem üres vagy korgó has jelzi. Ez a vágy az agyban alakul ki, és konkrét étel textúrákra, ízekre vagy szagokra összpontosít. A legerősebb kiváltója a stressz, a stresszhormon pedig magas kortizolszintet generál, ami a sós, édes és sült ételek iránti vágyat indukálja. Egyértelmű, hogy minél jobban kezeled az életed feszültséggel teli szegmensét, annál kevésbé fordulsz majd vigaszul a csokoládéhoz, burgonyasziromhoz vagy egy adag sült szalonnához.
Képek forrása: belchonock/Depositphotos.com, ViktoriaSapata/Depositphotos.com Olvass még a témában






