A „Velünk véget ér” film nem tükrözi valósan a családon belüli erőszakot

A „Velünk véget ér” film nem tükrözi valósan a családon belüli erőszakot

Címlap / Kikapcsolódás / Közélet / A „Velünk véget ér” film nem tükrözi valósan a családon belüli erőszakot

Tegyük félre egy kicsit a Blake Lively és Justin Baldoni közötti konfliktust, hogy megvizsgáljuk, vajon mennyire valósan mutatja be a Velünk véget ér a családon belüli erőszakot.

VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton

Nincs kétségünk afelől, hogy a családon belüli erőszak megállításának gondolata nagyszerű. Pontosan ezt sugallja Colleen Hoover Velünk véget ér című könyve, amelyből film készült. Azonban bárki, aki átélte a családon belüli erőszakot, sokkolónak találhatja a jelenség leegyszerűsített bemutatását.

A Velünk véget ér története Lily Blossom Bloomról szól, aki szenvedélyesen rajong a virágokért, és a közelmúltban elvesztette bántalmazó édesapját. Édesanyja sosem hagyta el az apját, ezt a döntést pedig Lilynek nehéz feldolgoznia, nem véletlen tehát, hogy a lánynak vegyes érzései vannak az édesapjával kapcsolatban. Hamarosan találkozik egy Ryle nevű férfival, akit agresszívan mutatnak be: először egy tetőn látjuk, amint dühében egy széket hajít el. A könyv és a film az ő zűrös szerelmi történetüket mutatja be, amelyben Lily első szerelme is szerepet kap.

Mielőtt rátérnék a film valóságtól való eltávolodásának számos pontjára, nézzük meg, milyen változtatások történtek a könyvből a filmbe való átültetés során, amelyek a helyes irányba mutatnak.

A film néhány helyes változtatása

A könyvben Lily elképzelt példaképe Ellen DeGeneres, a filmben ezt a szálat viszont jelentősen minimalizálták. A könyv még azelőtt íródott, hogy napvilágra kerültek volna DeGeneres bántalmazói viselkedésével kapcsolatos vádak. „A könyv írásakor még nem voltak negatív hírek Ellenről” – magyarázza Teri Schroeder, traumakezeléssel és poszttraumás stressz zavarral foglalkozó terapeuta. „Ha visszatekintünk, Lily valószínűleg a 2000-es években nézte volna a műsorait, amikor még mindez nem derült ki” – teszi hozzá.

A filmben azonban meghagyták a pozitív üzenetet (hiszen az animációs filmben Szenilla hangját Ellen kölcsönözte). A ‘Csak ússz tovább!’ mottót finoman, háttérképek és egy Némó plüssfigura révén építették be a Velünk véget ér díszletébe.

A film másik jelentős változtatása a befejezést érinti. A könyvben Lily és bántalmazó exférje, Ryle közösen nevelik a gyermeküket, annak ellenére, hogy a férfi szülői hozzáállása aggodalomra ad okot. „Ryle folyamatosan irreális elvárásokat támaszt a gyermekével szemben, és nem dolgozik azon, hogy egészséges kapcsolatokat alakítson ki” – mondja Turner. A filmben ezzel szemben Lily egyedül neveli a gyermekét, ami sokkal biztonságosabb ábrázolás.

Oldalak: 1 2 3 4 5 6

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/6
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!