Bárkivel megtörténhet, hogy ellopják a táskájából a pénztárcáját, és nem tud hazautazni, mert nincs nála elegendő összeg. Ilyen esetekre is érdemes felkészülnöd.
Legalább egy ötezrest tegyél bele a telefontokodba, és mindig tartsd ott. Így ha el is veszítenéd a pénztárcádat, akkor is lenne nálad annyi pénz, hogy haza tudj utazni, vagy legalább ételt vehess magadnak, amíg vársz egy ismerősödre.
Már csak azért is jó ötlet ez, mert így mindig van nálad készpénz, arra az esetre, ha megfeledkeznél levenni pénzt a kártyádról.