7 praktikus teendő, amit el kell végezned a baba érkezése előtt

7 praktikus teendő, amit el kell végezned a baba érkezése előtt

Címlap / Életmód / Család / 7 praktikus teendő, amit el kell végezned a baba érkezése előtt

Nemcsak a lelkedet és a gyerekszobát érdemes teljes díszbe öltöztetni, mielőtt a pocaklakó megérkezik – jó, ha elvégzel néhány kevésbé prózai, ám annál hasznosabb teendőt is! Csokorba szedtük, mivel könnyítheted meg az anyaság első heteit, hónapjait.

Töltsd fel a kamrát és a fagyasztót!

A várandósságod utolsó heteiben érdemes telerakni a fagyasztót olyan alapanyagokkal, mint a mélyhűtött zöldség, a hús, a hal és a leveles tészta. Az éléskamrában pedig legyen elegendő rizs, tészta és burgonya!
Az egészséges reggelizőpelyhek, illetve a konzervek beszerzése sem árt az olyan alapvető cikkek mellett, mint a liszt, a só, a cukor és az édesítőszer. Nem is gondolnád, mennyire örülsz majd neki később, hogy kéznél van minden, és nem kell leugranod a boltba, amikor azt sem tudod, hol áll a fejed…

Tedd bababiztossá a lakást!

Mielőtt a csemetéd elérné a felfedezőkort, mindenképpen érdemes biztonsági dugóval ellátni a konnektorokat, védőgumival a bútorok sarkát, védőkerítéssel a lépcső tetejét és alját, összekötni a kábeleket, és elérhetetlen távolságba helyezni a vízforralót.
Ha már a szülést megelőzően elintézitek mindezt, biztosan nem kell néhány hónap múlva kellemetlen helyzettel szembenéznetek!

Szereld be a gyermekülést!

Érdemes mielőbb beszerezned egy jó minőségű, biztonságos gyermekülést – mindenképpen olyan fajtát, amit előre nézve lehet a hátsó ülésre erősíteni! A gyártó utasításait követve tuti, hogy könnyű dolgod lesz vele.
Bizonytalanság esetén bátran kérd a párod vagy egy szakértő segítségét, akivel meggyőződhetsz róla, hogy minden oké. Gyermekülés használata nélkül egyébként tilos és balesetveszélyes a babaszállítás.

Készítsd fel a tesókat és a kedvenceket!

Látszólag durvának tűnhet, hogy egy kalap alá vesszük a nagyobb gyerekeket a házi kedvencekkel, de igenis közös bennük, hogy mindannyiuknak fel kell készülniük lelkileg az új jövevény érkezésére. A gyerekekkel beszélj nyíltan és őszintén.
Ha tudják, hogy emiatt nem fogod őket kevésbé szeretni, minimálisra csökkenthető a testvérféltékenység. A kisállatok számára pedig az a legjobb megoldás, ha néhányszor vendég babákat hívtok magatokhoz, így megszokhatják az ezzel járó zajokat.

Válassz gyermekorvost!

Kérdezősködj az ismeretségi körödben, mert valaki biztos tud ajánlani egy jó fej dokit! Nem árt, ha legalább két orvossal találkozol személyesen, mielőtt döntesz. Térképezd föl, hogy az illető elérhető-e telefonon és e-mailben, megfelelő távolságra van-e a rendelő az otthonotoktól, valamint szívesen házhoz jön-e.
Olyan alapvető kérdéseket is nyugodtan tegyél fel, mint hogy hány fokos testhőmérséklettől van szükség lázcsillapításra, vagy milyen széklet számít normálisnak.

Válassz bölcsődét!

Ha úgy tervezed, hogy bölcsibe iratod a gyermeked, célszerű mihamarabb körülnézned. Főleg akkor, ha speciális igényeid vannak, esetleg magánintézménybe szeretnéd járatni a kisdedet.
Az ilyen helyekre ugyanis akár többéves várólista is lehet, tehát igyekezned kell, nehogy kimaradjatok belőle. A szimpatikus helyeken tölts el néhány órát, hogy bepillantást nyerj a pedagógusok és gondozók munkájába, továbbá meggyőződj a kellemes légkörről!

Készülj fel a segítség elfogadására!

Vannak olyan emberek, akik szívesen és magától értetődő módon fogadják el a segítséget, míg másoknak ez a személyiségükből adódóan gondot jelent. Ha utóbbiak közé tartozol, mindenképpen meg kell barátkoznod a gondolattal, hogy az anyaság első hónapjaiban, éveiben talán minden eddiginél több segítségre lesz szükséged.
Ne félj kérni, nem szégyen! Az viszont már elég nagy problémát jelent, ha folyton türelmetlen, feszült és kimerült leszel, mert erősebb az önérzeted.
Amennyiben úgy érzed, hogy az anyaszerep megoldhatatlan aggályokat kelt benned, s a pici születése után sem oldódik fel benned ez a félelem, beszélj róla nyíltan a pároddal, a barátaiddal vagy akár egy szakértővel! Ne feledd, hogy a tét a testi-lelki egészséged.

VIDEO 6 dolog amit soha ne érints meg más házában

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!