Aki átélte már, milyen álmatlansággal tölteni néhány éjszakát, pontosan tudja, hogy mennyire szörnyű érzés egész éjjel éberen forgolódni az ágyban.
Kutatások szerint egyébként a nők alapjáraton sokkal mélyebben és többet alszanak, mint a férfiak, de vizsgálatok szerint az agyuk egyes részei még ilyenkor is rendkívül aktívak. Hiába nincsenek ébren, akkor sem kapcsolnak ki teljesen, ami viszont okkal vezet éberebb alváshoz.
Ez jól alátámasztja azt, hogy mennyire rossz megközelítés a pihentető alvást számokban mérni. Teljesen egyénfüggő, hogy kinek elegendő 7 óra alvás, és ki az, akinek elengedhetetlen 8 és fél órát pihenéssel tölteni. Érdemes neked is kipróbálni otthon például egy hétvégén, milyen változást tapasztalsz, ha csak 6 órát alszol, és mit érzel 9 órát követően.
Meg kell találnod az okokat
De az sem ritka, hogy valaki a partnere miatt küzd álmatlansággal. Mivel a férfiaknál kisebb számban jelentkezik ez a probléma, így az, hogy a párod hogyan alszik, befolyásolhatja a te pihenésedet is. Sokan számolnak be álmatlanságról, majd később kiderül, hogy ezt elsősorban a partnerük horkolása, mocorgása, eltérő életritmusa váltja ki, amihez nem feltétlenül tudnak alkalmazkodni.
Ha nincs még gyermeked, és a párod sem okoz problémát az alvásodban, érdemes egy kicsit kísérletezned. Úgy tartják, hogy ha beállsz egy bizonyos menetrendre, a tested könnyebben megszokja a rutint, és hamarabb elalszol, mint ha minden nap máskor mennél ágyba.
Tedd félre az elektronikai kütyüket, hiszen a belőlük áradó kékfény károsítja az alvást, és próbálj meg táplálékkiegészítőként magnéziumot szedni. Ez az ásványi anyag segíti a pihentető alvást, gyorsabban elálmosít, és kiegyensúlyozottabbá tesz!