Legalább száz féle körömreszelő létezik. Honnan tudhatjuk, hogy ezek közül melyik lesz jó a mi körmünknek? Valójában mindegy, hogy saját magunk fogunk hozzá vagy szakemberre bízzuk magunkat, rendszeres törődésre lesz szükségünk ahhoz, hogy hosszú távon is ápolt, nőies és vonzó körmeink legyenek. Régen, egy magára valamit is adó nő házi készletéből nem hiányozhatott a manikűrkészlet. Kapták ezt ajándékba karácsonyra, születésnapra, névnapra a hölgyek, a benne lévő kisolló, szemöldök csipesz, fém (másnéven gyémántporos) reszelő pedig évekig, néha évtizedekig nagy becsben tartott kozmetikai eszköznek számított a családban.
Mária Terézia tizenötödik gyermeke, Marie Antoinette-ről is köztudott volt már az 1700-as évek második felében, hogy rajongott a lime a onglesért, ami egy habkőből készült körömreszelő eszköz volt. Gyönyörű körmeit látva hamar kedvelt időtöltéssé vált a Versailles-i királyi udvar előkelő hölgyeinek körében a reszelgetés.
A ceruza alakú habkövet a szobalány mindig tisztára mosta a használat után és a fürdőkádhoz készítette további használatra. Ezek voltak az első körömreszelők, melyeket akkoriban még csak a legmagasabb rangú arisztokraták ismerhettek.
Átlagosan hat hónapra van szükség ahhoz, hogy a körömágyból kibújó szarulemez elérje az ujjak végeit. Gondoljunk csak bele, mennyi sérülésnek, kémiai anyagok (körömlakkok, tisztítószerek) támadásának és egyéb viszontagságnak van kitéve egy köröm fél év alatt.
És ekkor még csak az ujjak végénél tart a növekedésben, ha szeretnénk, hogy azon túl is egészséges maradjon, rendszeresen kell ápolnunk. Heti egy-két reszeléssel már nagyon sokat tehetünk azért, hogy műköröm helyett szép saját körömmel büszkélkedhessünk. De ez még csak a környezeti hatások ellen nyújt védelmet.
Szervezetünk állapotáról is képet adhat a köröm. E, K, B2, B6, B12, C, folsav, vas – és kalcium bevitelére van szükség, ha a köröm puha és gyenge. De szakértők szerint ez a rossz közérzet jele is lehet.