Kiderült, hogy káros, ha a munkád a hobbid. Ezért baj, ha a kettő ugyanaz

Kiderült, hogy káros, ha a munkád a hobbid. Ezért baj, ha a kettő ugyanaz

Címlap / Életmód / Pénz és hivatás / Kiderült, hogy káros, ha a munkád a hobbid. Ezért baj, ha a kettő ugyanaz

Csináld azt, amit szeretsz, és többé egy napot sem kell dolgoznod – jól hangzik, de tényleg ilyen egyszerű lenne? A szakértők szerint közel sem.

Rengeteg új bizonyíték utal arra, hogy az emberek szeretnének olyan munkát találni, ami jobban illik hozzájuk. Egy 2021-es McKinsey-felmérés kimutatta, hogy az Egyesült Államokban dolgozó munkavállalók kétharmada azt mondta, hogy az egészségügyi válság miatt újra kellett értékelniük életcéljukat. 50%-uk pedig átgondolta, milyen munkát végeznek ennek eredményeként.

Egyesek számára a hobbik fejlesztése és bevételszerzése potenciális megoldás. Egy másik, kétezer amerikai bevonásával készült felmérésben 60%-uk azt mondta, hogy a járvány ideje alatt javult egy vagy több hobbijában. 40%-uk pedig úgy gondolta, hogy „nagyon” vagy „rendkívül” valószínű, hogy képes lesz arra, hogy pénzt keressen ebből a hobbiból, miután a járvány elmúlt.

„Ha valaki egy élvezetes hobbit nyereségessé alakít, úgy érezheti, hogy ez közvetlen módja a jólét javításának. Az örömöt okozó tevékenységekkel való foglalkozás gazdagít minket.”

– magyarázza Yesel Yoon, New York-i klinikai pszichológus.

Yoon kifejti, hogy az egyik ok, amiért valami élvezetes dolgot, például hobbit, munkává akarunk váltani, „az egyenlet megfordítása”. Például, ha valaki nem élvezi a munkáját, de növelni akarja a boldogságérzetet, úgy érezheti, hogy a munkahelyét egy élvezetesebb tevékenységre kell cserélnie.

Youngoldman/istockphoto.com

Az érdeklődő munka elvégzése mély céltudatosságot is eredményezhet. Rikke Hansen, londoni karrierváltási tanácsadó és podcaster, aki gyakran segít az embereknek új vállalkozásokra való áttérésben azokon a területeken, amelyekért rajongnak, azt mondja, hogy azok az emberek, akik sikeresen lépnek át olyan területekre, amelyeket szeretnek, valódi előnyöket nyernek.

„Autonómiát kapsz, és ez a legmotiválóbb módja a munkának ”

– mondja.

Yoon azonban arra figyelmeztet, hogy ne lássunk bele túl sokat az ideába, miszerint ha olyasmit végzünk munkaként, amit szerezünk, az az általános jólétünkre is feltétlenül jó hatással lesz.

VIDEO Így készíts pár perc alatt merész, füstös szemsminket

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2

»