Futni bárhol, bármikor lehet, de nem bármiben. Nem mindegy, hogy mennyire fogjuk élvezni a mozgást, vagy mennyire lesz megterhelő a szervezetünk számára. A rossz felszerelés még egy rövidebb távot is rossz élménnyé tud tenni, sőt, akár komoly sérüléseket is szerezhetünk, ha nem tudjuk, hogy a saját futóstílusunknak, távunknak és alkatunknak milyen felszerelés a szerencsés. (X)
VIDEO Nyári horoszkóp: Mit hoznak idén nyáron a csillagok?
A legnagyobb alap: a futócipő
Jó futócipő nélkül elindulni futni olyan, mintha szépen lassan megágyaznál a boka-, térd- és csípőproblémáknak, arról nem is beszélve, hogy valószínűleg rövid időn belül a csonthártyád sem fogja megköszönni, hogy egyszerű, olcsó és nem futásra kifejlesztett cipőben kezdted a mozgást.
A megfelelő futócipő mindenkinek másfajta, tudni kell hozzá elsősorban a terepet, amin futni fogsz, valamint a távot, hiszen ez a két faktor nyomja a legtöbbet a latban.
Betonra például teljesen más felépítésű lábbelire van szükség, mint terepre, és az sem mindegy, hogy annak a cipőnek heti 5-ször 5 kilométert kell kibírnia, vagy minden héten bele akarsz tenni 50-60-at. A legnagyobb sportáruházakban egyébként tudsz segítséget kérni, és kiválasztják neked a futásodnak és az árkategóriádnak megfelelő darabot.
Bien tipp:
Az INTERSPORT szakértői egy igényfelmérés során segítenek megtalálni a hozzád illő ideális futócipőt.
Elvégzik a lábanalízist (futócipő vásárlása esetén díjtalan) és kikérdeznek a futási szokásaidról, és ez alapján válogatják le, hogy mely futócipők jöhetnek szóba a te esetedben, a kínálatból pedig aztán már az elképzeléseidnek és pénztárcádnak megfelelően te választhatod ki azt a cipőt, amelyik hű társad lesz a futás során.
