De a barátsággal mi lesz?
Szintén gyakori gond az is, hogy kevesen hisznek a barátságból szerelem alapelvében. Ez is állhat a háttérben akkor, ha úgy érzed, folyton haverként tekintenek rád, és innen nem is igazán tudsz elmozdulni. Sokan választják azt a taktikát, hogy először csak ismerkednek, inkább barátkoznak, semmint nyílt lapokkal játszanának.
Ennek nagy veszélye, hogy túlságosan is jól sikerül a haverkodás, és már egyikőtök sem akarja elrontani a kapcsolatot azzal, hogy új szintre helyezi a viszonyotokat.
Bár ez inkább a nőkre jellemző, sokszor mi vagyunk azok, akik jobban féltjük a baráti kapcsolatot, a férfiak többnyire sokkal lazábban és könnyedebben kezelik ezt a kérdést, aminek egyértelmű oka, hogy ők a szex komolyságához is másként állnak. Azonban nem vagyunk egyformák, egy férfi is aggódhat a köztetek levő jó kapcsolatért, és félhet attól, hogy ha kezdeményez, ennyi sem lesz köztetek.






