Kiderült milyen a mentális egészsége azoknak, akik gyorsétteremben étkeznek

Kiderült milyen a mentális egészsége azoknak, akik gyorsétteremben étkeznek

Címlap / Életmód / Táplálkozás / Kiderült milyen a mentális egészsége azoknak, akik gyorsétteremben étkeznek / 2. oldal

Azok közé tartozom, akik abszolút preferálják a szénhidrátfogyasztást, de most egy újabb kutatás megerősítette: távolról sem mindegy, milyen szénhidrátokat fogyasztunk…

Miért megint a nők veszélyeztetettebbek?

Más is állhat a hangulatingadozásunk háttérben, mint közvetlenül az adott alapanyag. Ezt támasztja alá a tanulmány is, ami szerint a nők nagyobb valószínűséggel számoltak be az egészségtelen ételek mellékhatásairól akkor is, ha egyébként egészséges étrendet követtek. Minden bizonnyal ott van bennünk tudat alatt is, hogy az adott étel rossz, egészségtelen, vagy éppen hízni lehet tőle és ez nagyobb stresszt okoz a nők, mint a férfiak számára. 

Az sajnos nem derült ki a tanulmányból, hogy a megállapítás fordított eredménye is igaz lehet-e. Tehát, hogy azok választottak-e nagyobb arányban egészségtelen ételeket, akik eleve aggodalmaskodó, depressziós emberek, és azok nyúltak inkább az egészséges fogások után, akik már most is boldogabbak másoknál.

Mindenesetre feltételezhetjük, hogy a külsőnkkel való elégedettség, amit bizony nagyban befolyásol az ideális testsúlyunk, hatással van a boldogságunkra.

Ezek után jogos lehet a feltevés, hogy a boldogabb emberek jobban koncentrálnak az egészségükre. Azok pedig, akik már most is rosszkedvűek, könnyebben legyintenek az egészségükre és arra, mit tesznek a tányérjukra. 

Az egészségtelen táplálkozás hatásai
©plusminus20/istockphoto.com

Mi segít még, hogy jobb kedved legyen?

Kiderült az is, hogy nem csak a helyes táplálkozás segít, ugyanis a tanulmány alapján a testmozgás segített ellensúlyozni az egészségtelen étrend mentális mellékhatásait. Ráadásul ezen a téren nem találtak különbséget a nők és a férfiak között. Akik egy egészen keveset mozogtak, már azoknak is jobb volt a kedve, mint azoknak, akik egyáltalán nem sportoltak semmit.

Sőt, érdekességként meg kell említenünk, hogy a mozgás akkor is valódi lelki-segélynek tűnt, amikor az illetők egészségtelenül étkeztek. Ez tehát azt sugallja, hogy a testmozgás potenciálisan enyhítheti a rossz minőségű ételek fogyasztásának pszichológiai mellékhatásait.

VIDEO Ezek a szerencsehónapjaid 2024-ben

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2

»