Lenyűgöző, mit tesz a lenmagzselé a hajaddal! Így csináld

Lenyűgöző, mit tesz a lenmagzselé a hajaddal! Így csináld

Címlap / Életmód / Receptek / Lenyűgöző, mit tesz a lenmagzselé a hajaddal! Így csináld

A lenmag áldásos hatása egyre inkább ismeretes a tudomány számára. Bátran kijelenthetjük, hogy az egyik legolcsóbb superfoodunk. De milyen szerepe van a hajápolásban?

A lenmag tele van rostokkal, telítetlen zsírsavakkal, lignánokkal. Képes enyhíteni a menstruációs panaszokat és a mellrák elleni küzdelemben is jelentős a szerepe. A konyhában elsősorban dúsított gabonák társaságában, müzli szeletekben találkozhatsz vele – növényi étrenden, vagy tojásmentes diétán pedig helyettesítő alapanyagként tekintünk rá. Ennek oka, hogy a lenmag folyadékkal érintkezve pont olyan állagú lesz, mint a tojássárgája: emiatt tudjuk pótolni a segítségével a hajformázókat a lehető legtermészetesebb módon.

A házi lenmagzselé teljesen vegyszermentes, nem tartalmaz semmilyen adalékanyagot, ráadásul jóval kevesebb hulladék, vagy akár hulladékmentes formában is beszerezheted. A hab a tortán mégis az, hogy a lenmagzselé nagyon olcsó és tényleg működik! Érdemes próbát tenned vele, főleg, ha göndör a hajad, ugyanis a hullámokat csodálatosan kiemeli.

angel_nt/istockphoto.com

DIY lenmagzselé, avagy így csináld saját magadnak

A lenmagzselé hasonlóan funkcionál, mint a boltokban kapható, öblítés nélküli krémek. Lezárja a kutikulát, extra fényt és tartás ad a hajnak, valamint hidratálja is azt, bámulatosan puhává varázsolja a szálakat. Nem rakódik le annyira, mint hagyományos társai, nem nehezíti el a tincseket, bár az elején ki kell tapasztalni, mennyi zselére lesz szükséged a tökéletes eredmény érdekében. 

Hozzávalók:

  • 30 g lenmag
  • 3 dl víz
  • opcionálisan E-vitaminolaj, vagy illóolajok

Elkészítése:

  • Első lépésként melegítsd fel egy edényben a lenmagot a vízzel. Fontos, hogy nagyobb méretű edényt használj, mert a lenmag felhabzik.
  • Folyamatos kevergetés mellett kb. 2-3 percre van szükséged ahhoz, hogy a lenmag nyálkás állaga elérje az ideális szintet.
  • Amikor a massza langyosra hűlt, már át is szűrheted: használhatsz sűrű szövésű tésztaszűrőt, vagy textilt, harisnyát is. Alulra, tartóedénynek olyat válassz, amiből a zselét könnyen át tudod tölteni egy tárolásra alkalmas üvegcsébe. 

Az apró magocskákat nem olyan egyszerű átszűrni, de érdemes nyomkodni, fakanállal rásegíteni, hogy minél több értékes zselét ki tudj belőlük préselni. A kapott gél akkor jó, ha tojásfehérje állagú, de persze akkor sincs tragédia, ha hígabb lett elsőre. Ekkor is felhasználhatod, akár öblítés során.
A leszűrt lenmagokat szintén nem kell kidobnod, bekerülhetnek valamelyik házi süteménybe, müzlibe, granolába, de arra figyelj, hogy kocsonyásító funkciójuk már nem lesz jelentős.

shevklik/istockphoto.com

Tárolás és felhasználás

A lenmagzselét hűtőben kell tárolnod, az alacsonyabb hőmérsékleten még jobban megdermed majd, és könnyebb lesz felvinni a hajadra. A használatot tekintve pedig semmi újdonság nem vár rád: hajmosás és balzsamhasználat után vigyél fel egy kis mennyiséget a nedves hajadra, oszlasd el rajta egyenletesen, majd formázd a szokásos módon. Nem kell kiöblítened!

Ha göndörebb tincsekre vágysz, a gél felvitele után alulról felfelé nyomkodd a fürtöket, esetleg meg is csavarhatod őket. Hagyd teljesen megszáradni a hajadat, vagy használj diffúzort a szárítás során és élvezd a puha, ragyogó tincseket!

VIDEO Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!